Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2000)

Vlastník Křesťan
Vloženo 30.9.2007
Aktualizováno 15.9.2014

Silou Bulldočí -Transplantace srdce

Vloženo: 08.09.2014, Uskutečněno: 24.08.2014, Stav tachometru: 51123 km, Zhlédnuto: 41x

To ,že s mým motorem není neco v pořádku bylo zřejmé už delší dobu. Zavařený tisícihran na kardanu byl z počátku v pořádku ,ale časem se opět začali ozývat divné zvuky. Hlavně při brždění motorem. To že díl který jsem potřeboval na výměnu stojí 14tis + ložiska, těsnění a práce při půlení celého motoru dělá z této opravy celkem nákladnou záležitost. Když se tedy na inzerátu oběvila možnost koupit motor včetně strartéru a karbeců z YAMAHA BT 1100 Bulldog za 20 tis. zpozorněl jsem. Nebyl jsem si jistý zda mi bude motor z naháče v Drakouši fungovat s mojí řídící jednotkou. Jel jsem se na něj nejdřív nezávazně podívat, a potom jsem dlouho porovnával fliše a díly podle katalogových čísel. Moje přešlapování na místě trvalo asi 14dnů. Potom jsem motor koupil.
Narozdíl od mého původního je celý černý včetně vík a kytů. Zatím se mi to líbí a pokud nebude mohu přendat kryty ze starého agregátu. Výměna motoru mi zabrala tři dny. Narazil jsem na problém s zařízením které reguluje dohořívání směsi ve výfuku. Jeho kolínka odstupují z moturu v jiných úhlech. Nakonec jsem celý systém vůbec nenamontoval a vstupní místa jsem zaslepil. Také bylo nutné vzájemě zaměnit kryty vačkových kol, kůli oddechu motoru do airboxu (Drakouš má z předního válce a Bulldog ze zadního). Jinak vše pasovalo. Vyměnil jsem olej, filtr, svíčky a zkouknul ventily - přece jen šlo o "zajíce v pyli" Starter jsem použil Bulldočí ,ale karbece jsem nakonec dal původní, kůli mnou předělanému systému sitiče.
První start provázeli obavy. Ale motor hned naskočil. Jízda mě nadchla od prvního metru Do té doby jsem si ani neuvědomil, jak bídně na tom můj strarý motor vlastně byl. Mašina jede jako z praku... Podle stavu spojky má motor tak třetinový nájezd km než ten můj starý. Kdyby se nějaký díl odporoučel, mám kam sáhnout. Nejvíc mě potěšila manželka, která se na celou operaci dívala dost skepticky. Když se však vrátila domů z první vyjížďky s novým motorem, nešetřila chválou.

reddevil666 (2) napsal 20.11.2019 v 17:00

Na tohle si vzpomínám, krásné odpoledne!

fatman (32) napsal 27.08.2016 v 19:04

Nemá Buldog jiný vačky?
Že by proto Drakouš ožil? :)

Brusíno (7) napsal 09.09.2014 v 21:28

Jo jo to se tak někdy objeví, jen že je to buzerace.

Křesťan (8) napsal 09.09.2014 v 19:10

To je pravda Typ samozřejmě nesedí ,ale dokud nenarazim na troubu kterýmu by to vadilo, nebudu si stím lámat hlavu. Kdyby se tak stalo, oběví se na motoru původní označení co je v TP

Brusíno (7) napsal 08.09.2014 v 22:52

Bacha na typ motoru, fyzicky je sice stejnej ale typ tam bude určitě vyraženej jinej, narazil jsem na to u Suzuki a úředníci si nedali vysvětlit že je to uplně ten samej motor jen montovanej do víc motorek...může s toho být problém na STK. Jiný číslo nevadí, typ ano.

• Veký servis karburace

Vzhledem k očekávání, že v nacházející sezoně bude na tachometu číslovka 100.000 km, usoudil jsem, že je třeba dopřát stroji trochu péče. V posledních sezonách mě přišlo že maximálka spadla ze 180 na 150 a že toho přemlo

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.01.2024
    Uskutečněno: 13.01.2024
  • Češi v Braniborsku - Massen Dirt Track 2023

Massen Dirt Track je Hotrodový závod v Německu, který se jezdí na pískovém ovále, vždy druhý víkend v září. Do Massenu jsem prostě letos musel. Protože jsem dostal volňásek od startujícího soupeře na Hotrodech . Hodilo s

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.09.2023
    Uskutečněno: 08.09.2023
  • Lokáč 2023

Lipenský Lokáč se letos nesl ve znamení oslavy 30th výročí vzniku budějické party BBC. Temín mám bouhužel kolidoval se závěrem naší alpské dovolené. :-( Nakonec se nám to podařilo vyřešit celkem elegantně. Po týdením po

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.10.2023