Yamaha XJ 900 (1996)

Vlastník krokodyl7
Vloženo 14.2.2011
Aktualizováno 23.3.2013

Yamaha XJ 900 S . Řadový čtyřválec s karburátory a dvěma ventily na válec, hmotnost přes 270 kilogramů, 90 koní s kardanem.

První dojmy - je to moje druhé Xj 900,tak jenom spokojenost,jinak bych si ji nepořídil :-) Je to super cestovní motorka .

Krásná a veliká motorka,mám ji od podzimu,po té co jsem prodal starší xj 900 z roku 1990.
Zůstal jsem věrný kardanu,je to prostě super motorka,bezúdržbová a spolehlivá.Najel jem na ní asi 1500km a jsem velice spokojený.Teď je rozebraná v garáži a dávám ji trochu dohromady,neměla centrální stojan tak jsem ho sehnal a namontoval.Jaké bylo překvapení,když jsem ho namontoval a zjistil jsem,že je krátký ,někdo dal na motorku delší vidlice a větší centrální pružinu,celá motorka je postavená víš o 5cm proti hodnotám,které jsem našel v manuálu.Tak jsem stojánek zozřezal a prodloužil.
Jsem vyšší postavy tak jsem jenom rád,že je vysoká.Kdo je menší,má problém aby dosáhl nohama na zem.Kamarád si ze mě dělá legraci,že jsem si koupil enduro .
ještě budu dávat širší řidítka a nová zrcátka s blinkry.Sehnal jsem i kufry tak už se těším na jaro až někam vyrazíme...

březen 2011
Tak a jaro je tady,po zimě ,která byla dost dlouhá na to,abyc mi z motorky zbyl rám motor a zadní kolo ,zbytek byl sundaný a procházel úpravami.
Držák kufrů,stojánek a prodloužení zrcátek ,šlo na opískování a do černé barvy.Oprava kapotáže,našlo se pár prasklin,které bylo potřeba opravit,vyměnit brzdovou kapalinu a vyčistit brzdové třmeny.Vyměnit olej v přední vidlici,trošku si pohrát s brejlema(byly trochu hnutý)myslel jsem si ,že mám ohnuté vidlice,ale naštěstí byly v pořádku.
A pak jsem to zase začal strojit,to už bylo veselejší,začalo to postupně vypadat jako motorka kamarád mi vyrobil nerezové padáky,které jsou namontované na trojúhelníku mezi rámem a motorem,vybral jsem si vyšší a širší řidítka 800mm,a nelituji,konečně jizda při které se cítím uvolněný,prostě je to posed který mi vyhovuje.(po mé zkušenosti, doporučuji na xj,neprohloupíte)
Namontovat zrcátka,konečně se mi 130 km rychlosti neklopí a hlavně vidím za sebe,propojit blinkry,připojit zásuvku na navigaci a namontovat baterku.
Pak otočit klíčkem a ...ten slastný pocit ,když motorka pěkně pobrukuje,to byla úleva myslím,že to znáte všichni.
První jízda do servisu na seřízení karburátorů,vyměna svíček a je holka připravená.
Ještě jsem koupi vyhřívané gripy a po pár nočních jízdách,je mohu jen každému doporučit.
Mám letos najeto 800 km a jsem spokojený,krásný čistý zvuk,super posed,pěkně se leskne chrom i černá barva,tak a už jen aby nám přálo počasí .¨

Všem motorkářům přeji hodně krásných kilometrů bez nehod a určitě se někde na silnicích potkáme

květen 2012

tak letos klasická údržba,olej v motoru,baterka,úprava držáků na kufry,musel jsem udělat výztuhy,nějak se pod plnou polní rozlomil ,ale sezonu jsem s opraveným dojezdil,teď mám pokus číslo 2 a zatím to vypadá dobře
jo a abych nezapoměl ,nová hrazda na řidítkách,pěkně ty řidítka drží a ani se nehnou.
a letos obuju nové bačkory od Brydgestone,dvou nebo tří směsové,doufám,že vydrží podstatně déle než ty klasické psal jsem si s kolegou který na nich jezdí a je s nimi spokojený,tak neváhám a jdu do toho l
a letošní zimu byla holka v obýváku,bylo ji v garáži smutno,tak šla za mnou,nemá to chybu,nepotřeboval jsem ani televizi,vřele doporučuji super relax na dlouhé zimní večery .
tak jezděte slušně a když se potkáme tak mávejte :-)

březen 2013

tak pro letošek mám obuté nové gumy Bridgestone BT 023,jsou to dvosměsovky,tak doufám,že na nich najedu víc ,než jen jednu sezonu :-)
Předchozí gumy byly od Pirelli,držely jak přibity,ale zadní guma pěkně rychle mizela,najeto asi šest tisíc,to přední vpohodě dvojnásobek,tak uvidíme,jak dopadnou Bridgestounky,ale to uvidíme ,až po sezoně .
Dále výměna filtrů,pořádně jsem ji naleštil a ještě na chvilku jsem si ji dal vedle televize :-)ještě jsem ji v garáži nastartoval,chytla na potřetí a vrněla jak spokojený kotě :-):-):-)
tak už jen počkat na pěkný počasí a hurá do sedla ...
a všem motorkářům přeji krásnou sezonu:-)

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 29.09.15 v 17:54 9b.

Lungy
Lungy napsal 20.03.15 v 20:11

Ahoj chlape, je videt, ze mas masinu rad, tak jak to ma byt. Preji spoustu zdravych kilometru

frigo
frigo napsal 08.03.15 v 09:44 10b.

Jo, moc pěkná kolegyně

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 02.06.13 v 20:31 10b.

suprová Yamaha gratulejšn

KROCAN68
KROCAN68 napsal 09.05.12 v 21:45

Honda to sice není, ale 10b. si zaslouží. Neměla by ale spát v obýváku nebo bude rozmazlená