Cagiva Elefant 900 (1991)

Vlastník mates750
Vloženo 29.1.2011
Aktualizováno 30.1.2011

Cagiva elefant 900ie moto čo málo kto berie vazne. Pritom to kedysi bol pojem, niekolko výtazstiev v Dakare Jedena s prvých sriekaciek ,Konkretne tento model je limitovana edice vyrobených 999kusov podvozok ohlins. Jednoducho Raritka

Ak je clovek individualista co by teda kazdý motorkar mal byt tak Elefant 900ie je skategorie ojedinelých zjavov Proste iný ako ostatne deti.O Elefant 900ie sa hovori ze ked mas cas peniaze a pevne nervy tak si ho kup. Mam 73000km A problemi boli dobijanie. Tak sa zhanal regler nakoniec kupený od Ignitechu , rucne prevynte dinamo.(chlapik mal krvave ruky)

Elefant bol zakerak v tom ze nedobijal ako sa mu chcelo. Len v kratkosti.Vymenis regler a malo by to byt OK. Nastartujes a aj to dobija, super vozis sa a vymlatena baterka. Tak das druhý regler. A dobija vozis sa a zase vymlatena baterka. Tak vyberes cele dinamo odneses ho premerat a chlapík hovorí je OK neskratuje. Tak nahodis na moto a ides skusat. A cosa deje??? To iste nedobija!!! Tak kurva co to je regler!! Ne a tak znovu von dinamo premeranie neukazalo skrat vsetko je OK ale ja trvam na tom ze previnut! Prevynute nahadzujem a od vtedy mam pokoj. A co to bolo??? Ked sa dinamo zohrialo nad 90stupnov tak skratovalo. Prisiel som na to tak ze som si natiahol multimeter na moto a vozil sa jak debil z multimetrom na palubke a čucal viac na ten ako na cestu. Ale podotýkam jeden faktor ze pocas testovania bolo relativne chladno a kým sa olej zohrial na viac ako 90 to trvalo. Musel som niekde v meste cakat kolone a pozeram na multimeter a nedobija.A tak som zistil ze iba pri zohriati oleja skratuje. Páni 4mesiace som to riesil

Nove relatka co spýnaju cerpadlo( zoxidovane kontakty vo vnutri relatka. Ale tiez ma to netrklo hned. Lebo prejav bol ze nestartujem a nestalo sa mi to samozrejme v servise jasne ze na výlete.). Asi pred rokom som rozhodil motor naprasil som tam 6 kvalt. Ale milo som bol prekvapený lebo opotrebenie (valce,piesty , ventyly sedla...) super. Moje vylepsenia su a to len tak na okraj. Cerpadlo BMW 320 BOSCH, tlakový ventyl paliva BMW prevarena paka radenia a par drobnosti.

Vramci kupovania dielov riesim priamo Taliansko. Na motor sa da aj u nas je to Ducatka. Olej AGIP 10W60 sintetika.po 6000menim
Podvozok: Je si myslim na enduro tejto kategorie nadštandard a to este aj dnes ,mozno vramci terenu by sa hodilo 21 predne ale na druhej strane BMW GS 1200 ma tiez 19 a vsetci sa z neho idu posrat. Tak ked na BMW to nevadi!!

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 22.05.23 v 15:38 10b.

Kozička750
Kozička750 napsal 20.08.21 v 21:06

Nádhernej stroj a máš ho v těch nejlepších barvách ! Kdyby jsi ho chtěl náhodou prodat a neměl jsi kupce, tak se mi prosím ozvi Sháním přesně tohoto Elefanta a bohužel se mi nedaří

sushi7474
sushi7474 napsal 14.08.21 v 22:24 10b.

radek89
radek89 napsal 20.02.18 v 11:19

Pěkne

hoku
hoku napsal 22.11.17 v 17:47 10b.

pekny kusok kamo ,ja mam mojho od 2001 roku momentalne v prestavbe ...