renocar_unor

Manet Tatran S 100 (1963)

Vlastník black333
Vloženo 18.1.2011
Aktualizováno 22.7.2013

Nedocenena klasika .Po mnohych veteranoch,ktore som mal,ako Perak 350,Tatrany 125 2x,Manet 100 2x,Jawettach 1x a nejakych tych Kyvačkach 5x,som zakopol opät pri dalšom Manete 100!!!))

První dojmy - Je to zvlastny skuter-motorka :-)

Ku tomuto skutru ani neni poriadne čo napisat.Je to klasika a predchodca Manetu 125 a Tatranu S 125.Na tu dobu velmi popularne motorky.Nevynikali sice zavratnou rychlostou,no boli pohodlne a dalo sa na nom jazdit aj v chladnejšom počasi.Teplo,ktore ohrievalo plech bolo prijemne.Ochrana proti vetru a daždu bola uchvatna!!!Dynamoštarter je super a na tu dobu bol konkurent už len CZ 175,nazyvana "Prase".Motorka je v pôvodnom stave a tak ju aj neham až na par drobnosti.Kolesa a vyfuk pojdu do chromu.Ostatne sa vylešti a ostane tak,ako ju človek v tom roku 1963 stvoril.Chystam sa na jar, na STK ,tak musi byt Tip,Top .Kedže som momentalne bez motorky,v tomto sa budem hrabat a hyčkat si ju,kym si nekupim niečo druhe a toto bude len občas prebehnute.Tohoto Maneta mam od februara roku 2010.Doteraz bol uloženy v drevenici a momentalne na nom pracujem.Jedine čo na nom chyba je baterka.No kedže ju pripravujem na STK,tak použivam na odskušanie normalnu autobaterku.Ked bude pripravena,kupim baterku a šup,na STK.

Takže.Počas zimnych mesiacoch som vymenil spojkove lamely,vypinaciu tyčku spojky,raťaz + semering.Všetky nove lanka okrem sytičoveho,je ho problem zohnať.Nove pneum + brzdy a nakoniec som dal novu elektriku lebo ta stara bola z tvrdnuta,ponadpajana a tak som si povedal,že ju vymenim.Je cela nova,okrem zadnej časti,čo je na kryte.Tam to je v poriadku.Baterku na skušanie mam stale z auta a skušobne jazdy už mam za sebou.Je to take približovadlo ale ako som pisal vyššie,chcel by som nove chromy ale lak neham tak,ako je original.Pridavam ešte nejake fotky z našho okolia.

Tak,aj tento MANETIK je už preč.No neni posledny.Chcem do svojej garaže bud to Tatrana S 125,ČZ 175 (prasa),pripadne Jawa 350/634.Tak uvidim.

Sphere
Sphere napsal 17.05.11 v 09:00

je super 10b

Kweni
Kweni napsal 26.03.11 v 21:12

vyzera super ked to je povodny stav tak v tom pripade (10bodov) .. ale to ze nemas nic ineho ma trosku mrzi .. co si to za motorkara ? pche

fery251
fery251 napsal 19.01.11 v 10:43

Přeju ti, ať slouží ku spokojenosti. Je to zajímavá motorka

Milan1963
Milan1963 napsal 19.01.11 v 09:18

Pěkný,zachovalý.Vyleštit,nachromovat a pak jen udržovat.Tak bych viděl příští léta Maneta.10 bodů.

Hynďour-Zdice
Hynďour-Zdice napsal 18.01.11 v 23:01

Doufám, že uvidíme i fotky po renovaci. Jinak je to klasika, fandím každému kdo zachraňuje tyhle naše skvosty. 10B to je jasný.