Yamaha XV 1100 Virago (1997)

Vlastník _Kovboj_
Vloženo 17.1.2011
Aktualizováno 31.10.2022

Dračice XV 1100 zakoupená 1997 v ČR. Jsem třetí majitel a má údajně najeto 7000km (servisku má, ale přesto tomu moc nevěřím) Já ji vlastním od prosince 2010

První dojmy - Nejprve jsem měl velký respekt, na mně docela dobrý zátah, ale nyní bych asi zvládnul už i něco silnějšího, ale máme se rádi, jsme na sebe zvyklí, takže já nic měnit zatím nebudu.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych já doporučil tomu, komu se líbí klasika, má rád spíše pohodovou jízdu a né moc dlouhým lidem. Nenáročná na udržbu, lehká manipulace na místě.

Doplňky na motorce - Přepákování, vyšší řidítka, hodiny, plexi, třásně, přídavná světla, štítky na světlech, rolka, podpěry brašen, brašny, nosič, kufr, zadní blinkly, zástěrka v předu i vzadu, světýlka v předu a vzadu, kryt brzdovky, víčko na motoru, zrcátka, padáky, houkačka (siréna), lem předního blatníku, orel na blatníku, pás na nádrž, pouzdro navigace, nově ušité sedlo a tím vznikla opěrka jezdce, opěrka spolujezdce, vlaječka, 2x chlasták, laděný výfuk, zásuvka 12V, přepínač výstražných směrových světel, 2x zadní stupačky , progresivní pružiny, vyhřívané gripy, botička na bočák.

Tato Dračice XV 1100 je moje první pořádná motorka, do které jsem se ihned zamiloval. Především její tvary se mě zalíbili.
Začínal jsem samozřejmě, asi jako každý na pionýru, Simson a ČZ 175 487. Všechny je ještě mám, ale už nepojízdné. Potom velká přestávka (cca 20let). A najednou se mě zase zastesklo a začal jsem koukat po motorkách. Zprvu jsem nevěděl jestli silnici nebo čopra, ale proto že mám rád western, tak zvítězil čopr (chopper). Mezi tím hledáním už vznikala tajná láska - VIRAGO . Nejprve velké, dlouhé shánění a pak to přišlo, objevil jsem fotku té pravé a do tří dnů jsem měl moji milovanou doma.
Motorka byla už od předchůdce dobře vybavená, jen byl problém u spolujezdce kam dát nohy, protože brašny byli příliš blízko stupaček. Jelikož jsem ji koupil v prosinci (2010), tak bylo dost času na úpravy. Posunul jsem brašny, blikny, dal zástěrku a přidal nosič. Potom světýlka, třásně a stále to vylepšuji. Je možné, že se to někomu líbit nebude, ale dělám to podle svého srdce, které mě napovídá.
V lednu se udělalo na jeden den hezky tak jsem najel prvních 100km ... PARÁDA ...
Po tří měsíční odmlce chci sdělit těm které to zajímá, že jsem do 13.4.2011 najel cca 1400km a můžu konstatovat, že vůbec nelituji výběru moto. Je to přesně to co jsem hledal. Stále si na sebe zvykáme, ale je to lepší a lepší. Jediný co bych vytknul, že mě přijde, že jsem dost často u benzínky, ale vlastně je to jedno, hlavně že si to užívám.
Tak jsem si pořídil přepákování, a všem dlouhánům ho vřele doporučuji, opravdu skvělí.
13.11.11. Zatím žádné závady, najel sem za sezónu cca 10 000 km a jsem spokojen !!!
2.3.12. Tak jsem přes zimu makal v garáži na motorce a zase jsem ji trochu upravil a vylepšil. Jelikož během ročního provozu jsem zjistil že mě nevyhovuje tak zvaný trojúhelník (sedlo-stupačky-řidítka). V autě to není takový problém, prostě člověk šoupne sedačkou nebo nastaví jinak volant. Takže přepákování které jsem měl, jsem předělal a prodloužil a zakoupil vyšší řidítka a samozřejmě bylo nutné vyměnit lanka a brzdovou hadici. Elektrika naštěstí zůstala zachována. Myslím že teď budu na chvíli spokojen.
12.4.2013
Přes zimu jsem opět nezahálel a přibylo pár vylepšení. Stupačky spolujezdce 2x a sedátko odnímatelné, houkačka, zapojení výstražných světel, pás na nádrž a ještě pár drobností o kterých není nutné psát.
10.10.2013
Během tohoto roku jsem pořídil progresivní pružiny a nastalo výrazné zlepšení celého podvozku.
27.1.2014
Tak jsem zase nechal pár vylepšení na zimu, ale jsou tu už jenom samé drobnosti. Jedna z nich je teploměr z nějaké starého bojleru, jejíž čidlo jsem strčil k motoru a už jsem to stihnul i vyzkoušet a myslím, že to bude v průběhu roku zajímavá informace. No uvidíme když tak to zase sundám. Dále jsem si zapojil vypínač k přídavným světlům, aby to šlo vypnout.
26.12.14
někdo mě psal, že už budu mít složité vymyslet něco, co bych ještě změnil a upravil, ale nyní s nápadama už víceméně přicházíte sami na fóru, a já se už jenom chytím .Nyní je to botička na boční stojánek, aby lépe stála v horších podmínkách. Dále jsem si vyrobil zástěrku na přední blatník, jelikož jsem ji měl po jízdě v dešti pěkně zasviněnou. Je pravda, že to už nejsou doplňky pro žádnou krásu, ale spíše taková potřeba. Dále sem patří i ten můj pařez na sedle (spolujezdce), ale nemůžu si pomoct, ale strašně nám dvěma (+batůžek) pomáhá překonávat snadněji i větší vzdálenost.
21.3.15
Tak jsem právě konečně dokončil montáž vyhřívaných gripů, které mě opravdu pořádně potrápili, vůbec se mně nedařilo, na co jsem sáhl, ale nakonec je to hotové a sezona pro mně může konečně začít.
11.3.16
Tak už jenom poviná údržba a malé dovybavení: interkom i s ovládáním na řidítkách. Bude ještě nově ušité sedlo, ale asi později.
10.4.16 Sedlo hotové.
15.10.16
Skoro po sezóně si nově ušité sedlo moc chválím a i můj batůžek je moc spokojen, dokonce více než já. Nyní je pohodlná jízda pro oba jezdce. Máme každý více místa, a batůžek nesjíždí ke mně, ale do opěrky.
Dále je to spíše má ostuda, že jsem nevěděl, že se dají zadní tlumiče štelovat i dole. Mněl jsem za to, že se celozapouzdřené štelují pouze nahoře, a až nyní po takové době mně někdo poradil ať si je po šteluji, jelikož byly nastaveny na nejslabší pružení č.1 a v zatáčkách to plavalo.
2018
Kosmetická úprava / přizvednutí nádrže o 5cm. Nové větší brašny a s tím související úpravy.

Piwosch
Piwosch napsal 20.04.21 v 09:10

Ahoj Kovboji, máš super motorku... Zaujala mne informace o botičce na boční stojánek. Ten sis vyráběl sám, nebo někde koupil?
Díky za info.
Piwosch.

rikkysoun
rikkysoun napsal 30.01.19 v 02:58 10b.

Super fotky taky i hory jsme projeli, mějte se krásně a mnoho km ...

mychak
mychak napsal 12.06.18 v 16:26 10b.

moc pěkný kousek

toša.
toša. napsal 01.04.18 v 09:18

zdravím a super sezonu 2018

mikoudelka
mikoudelka napsal 05.03.18 v 12:04 9b.

..pěkná motorka, člověče Virage 1100 se mi taky líbí už dlouho, teď fakt uvažuju že si ji do důchodu pořídím...ještě přemýšlím o kawa 800.. ale protože v khmoto mají Virage 1100 poměrně dost, tak tam vyjedu...měj se dobře..mk