Kawasaki ER 6F (2009)

Vlastník Pipa31
Vloženo 17.1.2011
Aktualizováno 21.4.2020

Můj aktuální stroj. Twin 650ccm a 72koníků.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové)

První dojmy - První dojem byl ten, že oproti ZZ-R byla o hodně vyšší s nepřirozeně vzpřímeným posezem, což už je ale vyřešeno montáží nižších a o něco širších řidítek, které dodali motorce sportovnější a příjemnější geometrii posezu.

Doplňky na motorce - - laděný výfuk ixil
- nižší a širší řidítka
- proužky na ráfcích kol
- ukazatel zařazené rychlosti Gipro
- zadní kufr, který sice vzhledu moc nepřidává, ale jeho praktičnost je neoddiskutovatelná

Po tom co se ZZ-R 250 odebrala do "věčných lovišť" přišla řada na řešení otázky, kdo či co jí nahradí. Volba padla na tuhle zelenou krasavici s objemem 649ccm a výkonem 72koní, která je okapotovanou verzí přeci jen běžnějšího er6-eNka která se v USA prodává pod označením 650R Ninja. Líbí se mi design tohoto stroje, jehož předek nezapře inspiraci 6kovou Ninjou 09.

Posez byl ale cestovní, čímž se z mého pohledu dostávám hned na úvod k největší slabině tohoto motocyklu a to byly řídítka. Originální jsou úzká a nepřirozeně vysoko jako na cestovních endurech. Ta už jsou ale vyměněna za sportovnější a širší-což výrazně pozitivně ovlivnilo dojem z jízdy na Snížilo se těžiště a zlepšila se ovladatelnost motorky, víc váhy jde na ruce, ale ne zas tolik jako na SS.

Originál Bridgestone BT021 mi tam vydržely až do 13700km, což beru za solidní výsledek. Dunlop Road Smart a pozdeji Sport Smart jsou ale jiná liga a zpětně hodnotím originál Bridgestony jako podprůměrné pneu.

Motor táhne pěkně už od 4tis. a frčí si to celkem svižně do 180km/h, pak už to se ručičce rychloměru moc nechce, ale kolem 210 se s ní dá reálně upalovat. Díky tomu, že je motorka lehká, ale ne tak výkonná mám na ní nejraději projížďky na pěkných zatáčkovitých silnicích s menším provozem a pěknou krajinou. V rychlostech od 80-120km/h si to užívám já i motorka a domů se vracím spokojenej a asi i proto jsem si pořád nepořídil nic silnějšího, ale uspokojí mě i jízda na téhle 6ce.

S motorkou jsem ujel i přes 700km/den, takže můžu směle říct, že je to motorka vhodná jak na krátkou projížďku pro radost, tak na motodovolenou.

Romulíta
Romulíta napsal 01.07.14 v 15:24 10b.

Krása

svetlikjirka
svetlikjirka napsal 16.06.14 v 12:13

Vypadá fakt dobře. Ať slouží.

context
context napsal 05.03.14 v 16:50 10b.

krásná kawička tak ať jezdí, přeju hodně pohodových km bez nehod

ZZilvi
ZZilvi napsal 19.03.13 v 22:56 10b.

Parádní stroj ať jezdí

Pítrs.