PROFIL MOTORKY

Triumph Thunderbird 1600 (2010)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Tomm
Vloženo 14.1.2011
Aktualizováno 13.12.2015
Zobrazeno 6283x
HODNOCENÍ PROFILU OD 36 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9

Popis motorky


Triumph Thunderbird 1600 r.v. 2010 - dovoz z Velké Británie přimo ze značkové prodejny Triumph kde pár měsíců sloužila jako předváděcí.

Více fotografii

První dojmy - Naprostá spokojenost.

Recenze

Zatím jsem na ní jel jenom na akci European Bike Week ve Faaker See 04. - 11.09.2010 kde měl Triumph poprvé celkem slušné zastoupení a podobně jako Harlej Davidson i Triumph půjčoval zdarma své motorky. Váhal jsem mez HD a Triumphem a po několika free jízdách bylo rozhodnuto. Netušil jsem jaký je problém sehnat v ČR slušnou firmu která vám doveze za přiměřenou odměnu motorku z Velké Británie. Nakonec jsem si ji našel na E-Bay a zajel jsem si do Velké Británie pro ní sám ( tedy s kamarádem ). Je pár měsíců jetá jako zkušební motorka, u Triumphu servisovaná, laděné výfuky Triumph a originál alarm na dálkáč. Cena 8 780,00 Liber, i s cestou to vyšlo cirka na 280 000,00 CZK a to je tak asi o osmdesát tisíc méně než nová v ČR. Dovozová technická není problém mimo parabolu ale zatím jsem to neřešil, hned jak zjistím jestli jde jen otočit nebo se musí celá vyměnit, dám vědět. Doposud jsem jezdil na Suzuki Intruder Volusia 800, tak to se budu znovu učit jezdit ... 10/2011 Tak parabola otočit nelze, musí se vyměnit, nechal jsem starou, celkem to svítí a nikdo na mě nabliká ... Přidal jsem pár fotek z Chorvatska ( 08.2011 ), nový štítek trošku rozráží vítr, no, je to spíše designová věc ale dobrý je, že se mezi světlo a ten štítek vejde šikovná brašnička ve které mám lékarničku, žárovky, zámek na motku, hajzlpapír a další důležitosti, pak nová opěrka s nosičem, to je pecka, jde lehce sundat a pro nenechavce na motce taky zamknout ... a shrnuto, zatím ( 7 650 mil ) veliká ale fakt veliká spokojenost ... A zase pár fotek z první vyjížďky v roce 2012, sobota 17.03., takhle je pan Trumpeta v současnosti doladěný, sedlo pro spolujezdce samo mám, i opěrku ...

Od roku 2013 jsem začal mít problémy. Dost brzy vzhledem ke stáří motorky, že, ještě že to nebylo zas až tak nic zásadního. První problém: občas mě začalo vrzat něco u zadního kola, byla to tragédie, někdy to bylo tak hlasité, že při průjezdu městem se lidi otáčeli ale né za hezkou motorkou ... za vrzáním ( pískáním ). Po různých ( dnes už vím že kolikrát úsměvných ale spíš pitomých ) pokusech nakonec vyměněný řemen, sice jen po cca 48 tis.km, ale vyřešeno. Druhý problém: to bylo horší, v létě 2014, při návratu z HHD ( pro neznalce Hamburg Harley Days ) jsem zůstal viset v Německu na pumpě, haha, nenastartoval jsem, alarm mě nepustil. Samo, první nápad byla baterka v ovladači, na pumpe ji ale neměli, jak jsem se dotkl motorky, začala řvát, němčouři si mysleli že ji chci šlohnout, nemohl jsem ji ani odtlačit od stojanu, no docela legrace, bylo to u města Bautzen, dcérka nakonec přivezla náhradní klíče od motorky, kluky jsem poslal domů a dvě hoďky čekal. Ale klíčkem, respektive baterkou v ovladači to nebylo ... np nic, na motorku se nedalo sáhnout, rychlá dohoda s obsluhou pumpy ( Shell ) a autem domů, druhý den s dodávkou pro Thunderbirda a s potupou jsem ho vezl do servisu, celou cestu samozřejmě řval ... a to jsme alarm odpojili od startovací baterky, zřejmě kvalitní záložní zdroj. S lalrmem firmy DataTool ( origi instalovaný do Triuphů ) jsem měl skoro rok, Nemohl jsem umít motorku, velké obavy když jsem někde zmokl ... začala řvát, jednou jsem nenastartoval na Slovenksu v Tatrách, po 20 min. zase jo ... nikd yjsem nevěděl, jestli nastartuju v garáži a nebo jinde, abych se vrátil domů, no na hovno, co vám budu povídat. Odinstalování není vůbec jednoduché, vlastně by to ani nemělo jít, ale, mám SUPER servisáka, zajel do Drážďan, protože v Prazu u Triumpha jsou pěkný kokoti, při pracivním obědě z němčoura - mechanika vytáhl potřebné informace a místo alarmu se vložila specifická "klema" a sláva hurá, debilní alarm je komlet odinstalovaný, stejně mě sralo to pískání při zakódování.
No a tak, pan Trumpeta, tak mu říkám, je zase v pořádku, nalítáno přes 50 000 km a snad se už nic nepodělá, no jo, ale to nikdo předem neví, že. Tak zatím čus a hlavně, kolama vždy dolů.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Ladis7
Ladis7 napsal 10.07.17 v 06:07

Parádní stroj

boutom
boutom napsal 20.03.16 v 20:04

boutom
boutom napsal 20.03.16 v 20:04 10b.

Více komentářůTOPlist