Yamaha XJR 1200 (1998)

Vlastník Honza-xjr
Vloženo 11.1.2011
Aktualizováno 14.3.2011

Yamaha XJR 1200 v celku v originále plus padáky,štítek,nosič,nerezový kryt chladiče,alarm,vyhřívané hefty a moto-hodinky

Lonské léto 2010 jsem strávil prvně na XJR-ce. Předtím jsem neměl tak velkou motorku.
Ta motorka mi sedla. Jak psát zkušenosti na něco čehož je plný internet.
Inu začnu potvrzením velikosti a vysoké hmotnosti.
Při manipulaci na místě bez zkušeností znejistí i velký chlap. S mími 193cm jsem nechtěl motorku po kolena a ze začátku mi přišlo že XJRu jsem pokolena já.
O to víc mě překvapilo jak snadno pomocí páky stojánku mašina jakoby sama vyskočí na centrální stojan.Pravda v pantoflích jí tam zas tak hravě nedostanete.
No těch 230kg je znát do té doby než se rozjedete. Pak už se s ní manevruje překvapivě snadno.Ale dojem že sedláte tank tím neustoupí.Mašina prostě jede s takovou jistotou.
Ale toho je opravdu plný internet a nerad bych to opakoval po jiných.

Jediné co bych vyčet je absence 6ky. Protože když jedete někam dál tak tam mam furt tendence dávat 6ku, nezvykl jsem si na vysoké otáčky auto mám v naftě tak asi proto .
A i motorce ty otáčky uplně nesluší cítím vybrace do stupaček a po delší jízdě už je to nepříjemný. Alespon člověk bude jezdit volnějc.

No spousta těchto vlastnosí od váhy po obsah je v této kategorii motorek i u jiných výrobců stejný.
XJR ka mi ze všech přišla nejvhodnější a tak když jsem si spočet pro a protí šel jsem do ní.
No ale hlavně z hlediska pocitů to byla láska na první pohled takže nebylo co řešit. A když budu měnit tak jen za novější model.

Ještě uvedu svoji zkušenost se spotřebou, protože toho je na netu dost a to od 6 do 10 litrů.Někomu žere přes deset a prý i trávu kolem silnice

Mě motorka papá 6-7 litrů jízdou mimo dálnice ve vyhlídkovo/sportovním tempu.

Hlavně jezdit opatrně lidi !!!

Rič.
Rič. napsal 28.06.12 v 23:35

mám jí taky,pravda je že tak ve 130 neustále hledám šestku,bohužel marně

B-o-B
B-o-B napsal 18.05.11 v 16:22

Pěkná, máš dorbý vkus, akorát ten štítek bych sundal, za image se musí holt trpět při větších rychlostech

IronIra
IronIra napsal 14.03.11 v 18:00

Krásná motorka - vím o čem mluvím,viděla jsem jí na vlastní oči

A taky vím,že se o ní vzorně stará ...no prostě za deset

Čáp.
Čáp. napsal 05.03.11 v 02:44