Suzuki AN 650 Burgman (2007)

Vlastník Miro11-Iceman
Vloženo 7.1.2011
Aktualizováno 28.9.2013

TOP OF evolution. Kariera Burgman-u, zdá sa byť nekonečná. Už 10 rokov na výslní-kráľ skútrov GT. Preto som obnovil park o mladší model, samozrejme v prevedení Executive.

První dojmy - Suzuki Burgman 650 Executive je nejlepší způsob jak cestovat. Okouzlení jízdou rozdává okamžiky radosti a pocit štěstí. Ale v hloubi duše víš, proč jsi tak rád usedáš do jeho sedla: pocit lehkosti a volnosti. Burgman 650 ti umožňí dotknout se ho rukou. Vše, co potřebuješ je inspirace, přímo vedle Tebe a chuť jít do toho. Jediným omezením je Tvoje fantazie. To jsou detaily, které dělají rozdíl mezi ježděním na Burgmanu 650 a jiným maxiskútrem.

Dlouze slibovaná recenze, kterou chci napsat již od začátku roku, konečně došla ke zdárnému závěru a ve správné formě.
Takže, nebudu se rozepisovat o technických vychytávkách a tlačítkách jako jindy, prostě a jednoduše…

Proč jezdím na Suzuki Burgman 650…

Než jsem se vrátil k jedné stopě, po Jawách a Kawasaki…přečetl jsem mnoho recenzí a testů, co se týče skútrů. Vybíral a přemýšlel jsem, až nakonec jsem byl rozhodnut pro Xciting 500, ve hře však jistou roli získal Peugeot Satelis 500…Suzuki Burgman 400 jsem zamítl kvůli vysoké ceně. Nakonec po výstavě v Praze roku 2008, kde jsem si vyzkoušel Burgmana 400 a posteskl si nad cenovkou a zavřenou prodejnou v Chrudimi, kde stejně Xcitinga neměli, jsem vlítnul do Suzuki Pardubice a po snížení ceny objednal Burgmana 400.
Moje dojmy a zkušenosti si můžete pročíst v příslušném oddílu databáze motocyklů. Přátelství nám se čtyřstovkou vydrželo necelý rok, pak šla z domu a zůstala otázka, co dál?
Po rychlém uvažování a krátkém seznámení bylo rozhodnuto: Zůstávám u Suzuki a jdu znovu do Burgmana, tentokrát šestsetpade… Můj „první velký burgoš“ byl rokem výroby 2004, protože jsem spěchal a nechtělo se mi čekat na lepší ročník, ale chtěl jsem verzi Executive. To se podařilo…Kapek jsem se rozepsal a tak teď: “Co mně vlastně přitahuje na Burgmanu?“

Odpověď je jasná a zřejmá. Nemám rád řeči o pocitu svobody a větru ve vlasech, nejsem „tvrďák motorkář“, kterého musí být slyšet na kilometry daleko, než se přežene kolem vás rychlostí Mach 2.
Jezdím, protože to miluji a je jedno, jestli je to výlet nebo cesta do práce ... nejezdím proto, aby si ostatní lidé o mně mysleli, že jsem nějaký rebel z Bad Ass gangu.

Pro mě je jízda na Burgmanu pohodlím, relaxací a euforie. Mám rád, když za mě automatická převodovka udělá práci, když se chci zapojit, postačí pouhé zmáčknutí tlačítka a jste ve hře.
Plně využívám automatického režimu, můžu se pak věnovat cestě a provozu, případně, když to situace dovoluje, okolí…
Sedadlo je velice komfortní a poloha jezdce může být upravována vzhledem ke stylu jízdy.
Někoho možná bude mást, že tento stroj se nazývá skútrem, když je to vlastně pohodlný motocykl se spoustou energie a množstvím prostoru pro jezdce a spolujezdce.
Celková ergonomie je velice přizpůsobivá a variabilní, jednoduše Burgman padne do ruky.
U modelu Executive od roku 2005 je nastavitelný čelní plexištít, který si přizpůsobíte ke své výšce a podle toho jak sedíte. Nemohu opomenout systém ABS, který vás bude kontrolovat a jistit při nečekaných událostech v provozu.
O množství zavazadlového prostoru se nebudu opakovat, Burgman můžete naložit dle libosti…od nákupu v hypermarketu až po výlet do zahraničí nebo po okolí. Vždy se najde místečko pro cokoliv.

Mé doporučení?
Suzuki Burgman 650 je velice dobrý motocykl nebo skútr, jak chcete, se spoustou energie a prostoru, snadno ovladatelný a pohodlný. Nezáleží na tom, jestli jedete ve městě nebo na dálnici, jakmile na něj sednete, věřte mi, že zažijete spoustu zábavy a vzrušení z jízdy.
Tak jezděte s rozumem a rozvahou a hlavně, buďte vidět!

johnyresler
johnyresler napsal 15.01.15 v 15:27 10b.

Burgman je prostě krásný!!! jasná 10

Míla66
Míla66 napsal 03.07.13 v 21:52

Super stroj gratuluji. dávam 10bodu

mirsil
mirsil napsal 01.07.12 v 08:49

Miro Díky za obě recenze k B650, při výběru maxíka i teď se k nim stále rád vracím takže a 10b a těším se na burgman650club.cz ( pokud je stále v plánu )

Miro11-Iceman
Miro11-Iceman napsal 11.12.11 v 20:28

u Rohatého kola pravidelne...na kafe a kofolu

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 30.11.11 v 20:48

Kráčející finský gauč. Je to nádhernej stroj a koukám že už byl i u Rohatýho kola