Kawasaki Zephyr 750 (1996)

Vlastník zigo77
Vloženo 2.1.2011
Aktualizováno 2.1.2011

Jak jsem tento typ motorky viděl na netu, nebylo jiné cesty, než ji mít v garáži.

Jak jsem se už zmínil, láska na první pohled. Před zefírkem jsem začínal na enduru Honda XL600. Byla bez papírů, ale na začátek dobrý. Pak jsem si pořídil novější typ ixela transalpa 600. Po třech sezonách jsem jí prodal tchánovi, poněvadž díky tech.stavu jsme si řekli, že nesmí ,,z domu,, No a já jsem dovezl konečně vysněného zefírka. Kluk, co jí měl přede mnou nedělal žádný servis, takže byla výměna provozních kapalin a filtrů na místě. Ale cenil jsem si, že to prodávající řekl na férovku, než aby mi mazal med kolem huby. Co mě patrně nemine v blízké době, bude výměna gum mezi karbcema a válcema. Mám ho sezonu, tak závady se ještě neukázaly. Doufám ale, že snad jich moc nebude. Jinak se budu muset naučit ještě ,,šťourat,, v motorkách a šetřit tím penízky za servis. Nejsem takovej ten motorkář jaksepatří, ale spíše uživatel. Času ležet u motorky je hrozně málo, takže je to jen o tom, aby byla řádně naleštěná. Co se týká jízdy - jsem plně spokojen. Jediná nevýhoda je v tom odporu vzduchu. U transalpa jsem se pomalu celej schoval za plexi a bylo to v poho. Teď u zefírka mám podstatně nižší plexi a je to znát na krčních svalech. Ve svižnější jízdě to mám tak na 50km a pak musím vorazit. Dobrý je to do těch 100-120ti a nejlepší jízda je kolem 80ti po silnicích plných zatáček. Zdůrazňuji ovšem německých silnicích. Asi každý si je vědom rozdílů našich silnic a ostatních v evropě. Závěrem přeji každému nekonečnou řádku bezproblémově ujetých kilometrů.

ZORI
ZORI napsal 05.01.11 v 21:00

ta černá je pěkná

Stewe
Stewe napsal 05.01.11 v 16:00

Hezkej Zephyr, mám takovej pocit, že si ho koupil na jihu čech co? Konkrétně od mojho souseda

kawahamouz
kawahamouz napsal 02.01.11 v 16:09

Nádhera,kor ty kola.Prostě super.

Petr_TA
Petr_TA napsal 02.01.11 v 11:04

Parádní naháč

J.K
J.K napsal 02.01.11 v 10:50

Nádhera to je klasika. Jo hoď tam i toho alpika. Spoustu pohodových km.