Yamaha XS 400 (1987)

Aktualizováno 29.12.2010

Yamaha XS 400.
Pěkná klasika,2válec,2výfuky, dohc

Yamaha XS 400:
Super mašina, je to pěkná klasika, naked bike, 2válec, 2výfuk, rozvod DOHC.
Na 1 jede 60, na max. 160.
Za 4 roky mne ani jednou nezklamala a žádná porucha nebyla nikdy. Je velmi spolehlivá. I teď v zimě pěkně staruje. Na plný sytič bez plynu chytne na ťuk!
Jsem s ní velice spokojený, ale přecházím na silnější. Můj první Japonec, miláček!
Do rychlosti 120 zrychluje perfektně. Nad 130 se jí už moc nechce, ale to je dáno také tím, že už je skoro u maxima výkonu i otáček.
Na silnici sedí dobře i v zatáčkách. Dokonce i ve vyjetých kolejích docela sedí, kupodivu... Ale co je nejhorší, tak to je vyfrézovaná silnice... To i při 20 tak strašně plave, že máte strach, že vás hned vyhodí ze sedla. Ale to bych neviděl moc tragicky - v takovém případě i plavala každá mašina a dokonce plave i auto... takže není o čem mluvit!
Spotřeba je velmi příznivá 4,5 až 5,5 na 100km.
Do rychlosti 100 se dá v pohodě předjíždět - nemusíte se bát, že byste nestihli manévr bezpečně a včas dokončit a máte ještě rychlostní rezervu.
Na svou kategorii je to dost dobrý stroj a také spolehlivý. I když je to už "stařenka", tak pořád má co nabídnout. Není to žádný supersport ani chopper ani nic takového, takže se nedá čekat závodní ambice ani povození hodné choppera. Ale to je jasné!
Je to klasický naked bike, klasické konstrukce s trubkovým rámem a vzduchem chlazeným 2V řadovým motorem.
Má ale brutální zvuk!! Díky 2 výfukům na každý válec si už na volnoběh pěkně hlučí... žádné tiché 4válce se svody 4-1, nic takového. Pěkný nefalšovaný hluboký zvuk. A co teprve když se roztočí nad 6t. rpm, tak to je potom drsný koncert. Přirovnal bych to k vysokootáčkovému závodnímu chopperu
S Jawou 350, kterou jsem chtěl, se to vůbec nedá srovnávat. Jsem rád, že jsem ji koupil... posloužila mi perfektně na naučení na Japonce od 18 let...! Tak teď posílám dále do světa, ať zase poslouží nějakému "začínajícímu kolegovi"...
Mohl bych vypisovat dál a dál moje dojmy, pocity, výhody a také nějaké nevýhody, ale myslím, že to nemá cenu...
Na můj vkus lepší než Jawa a Japonské 125ky 30 koňové. Prostě ve své kategorii a na naučení je ideál a za dobrou cenu!!

p.epanica
p.epanica napsal 04.01.15 v 19:09 10b.

Ať jezdí ..

Leo4361
Leo4361 napsal 25.03.11 v 23:00

Dávám 10 bodů za to jak si chválíš její zvuk Ale to jsi neslyšel jak si bublá ta moje, skr výfuk mám jen trubku

maestro
maestro napsal 18.01.11 v 20:21

Pekný XS.. taky mam. Ale mas tam jednu malou chybku. pises ze ma ocelovy trubkovy ram a to nebude az tak pravda. Kdyz sundas nadrz tak uvidis, ze ram je ocelovy vylisek, to je u tyhle motorky takova zvlastnost. jenom podsedlak je z trubek. Ale jinak pekny

Pítrs55
Pítrs55 napsal 31.12.10 v 10:28

Pěkná klasická babička. Jen jí udržovat v origo stavu