Honda SCV 100 Lead (2004)

Vlastník m2ts
Vloženo 24.12.2010
Aktualizováno 24.12.2010

Výkon:4.9KW Krutiak:7.5Nm,Vaha:102Kg,Kompresia:9,0:1,Objem:102,1cm

Honda Lead je moja tretia motorka po Stelle 50 a Jawe 350/640.Obratny,moderny a ekologicky spoločník do mesta.Maximalna rýchlost 80-82Km/h,pri dvoch osobách 70-75Km/h čo na výkon 4,9KW nieje zle.Malá spotreba 2.5-3L,pri dvoch 3-3,5l. Brzdy dostačujúce,predne brzda ma veľmi slušný zaber a to dokonca aj vo dvoch. Momentálne ho mám ako náhradu za Jawu,výkon je samozrejme malý,ale na tu spotrebu to nieje zle,máte všetky moderné prvy:ako elektricky štarter,bezdušové pneumatiky,gelovú batériu,rovno-tlaky karburátor,katalyzátor,sekundárne prisávanie vzduchu do výfuku,vela odkladacieho priestoru,podporu značky Honda čo znamena náhradný diel väčšinou na druhy den a nakoniec variator-super vec hlavne na takto malé objemy.Mimo mesta a hlavne na Slovensku,kde si každy mysli,že ked ma silne auto tak je pán sveta,ste skôr ohrozený druh,ale ked sa vybavíte reflexnou vestou a dávkou trpezlivosti a nervov,tak sa na nom daju robit aj 300km cesty,uplne bez vybracii a s dobrou spotrebou. Dokonca som túto cestu zvládol bez bolenia chrbtice a zadku za 4 hod s Martina do Bratislavy. S týmto skútrom jazda dostáva novy rozmer,jej hlavnou výhodou je paradoxne malá rýchlost,pri ktorej mate čas si uživat krasy leta,popozerať ludi,ženičky a pod.Toto leto planujem ak sa všetko vydari ist s Leadom na Grossglockner. Určite to bude zábava,hlavne s bubnovými brzdami

evca89
evca89 napsal 09.01.11 v 16:16

správná volba

Milan1963
Milan1963 napsal 24.12.10 v 18:10

Sympatický skútřík.At' dobře slouží.