Aprilia Pegaso 125 (1993)

Vlastník x-denni-x
Vloženo 22.12.2010
Aktualizováno 22.12.2010

Aprilia, Aprilia, Aprilia...nič do terénu. Ale ani na dlhšie cesty. NIČ moc.

Pekne od začiatku :(
K Aprilií som sa dostal výmenou za moju Rieju RR Spike 50.

Ponúkol mi ho jeden chalan z okolia Levíc. Apriliu Pegaso som chcel už dávnejšie tak mi táto ponuka vyhovovala. Myslel som si že super ponuka 125-ka pôjde ako delo ale opak bol pravdou.

No pekne od začiatku
Dohodli sme sa na sobotu o 15:00.

Naložil som Rieju a plný očakávania som vyrazil na cestu do Žemberoviec aj napriek tomu že som počul len samé záporné hodnotenia na značku "Aprilia". Ja som si ich nevšímal pretože som si myslel že keď je Aprilia TALIANSKA výroba že to bude automaticky aj kvalita a spoľahlivosť. No lenže opak bol pravdou.

Hneď ako som ju doviezol domov išiel som ju vyskúšať. A hneď vznikol prvý problém. Po naštartovaní som zaradil jednotku a motorka zdochla. Prečo? Pretože nereagovala spojka. Musel som ju točiť nad 5000rpm aby spojka reagovala. No povedal som si že dobre nič sa nestalo už ide. Tak som vyrazil na moju obvyklú trasu smer Hronské Kľačany. A vznikol ďalší problém. Odjazdil som 4km so zapnutými svetlami keďže už bol podvečer. Ale to som ešte netušil že 2x 35W vyšťaví baterku tak že nepretočí štartér. Ako je možné že svetlá vyšťavili baterku? No jednoduchý dobíjanie baterky bolo v ťahu. To by ani nebol problém keby že niesom zaborený v blate.

Horko ťažko som to z toho blata vytiahol. Ale bol som taký vysilení že som už motorku nevládal roztlačiť. Nebyť dvoch bežcov čo trénovali na tej trase tak by som tam ostal stáť. Ony ma roztlačili a mohol som ísť ďalej. Zrovna v ten deň vymenil aj kamarát Cagivu Elephant 125 za Hondu XR 125. Lenže mal problém aj on. Z Hondy sa stal stroj na odpalovanie sviečok keďže motor Hondy je 4-takt a je v nej karburátor z 2-taktu. Samozrejme motorka išla dlhšie cca 2 celodňové jazdy vydržala na jednej sviečke. Ale späť k Pegasu... Došiel som domov a motorku som odparkoval. Na druhý deň som sa s ňou pohral a niečo ponastavoval...

Ďalšiu sobotu sme šli na ďalšiu jazdu. Kamarát mal prísť s Hondou pri Levice. Všetko šlo podľa plánov. Až dokým sa z ničoho nič zlomil úchyt benzínovej hadice na karburátore. No s kamarátom sme to improvizovane spravili a šli sme na jazdu.

Ale Pegaso stále a stále nešlo nad 8000rpm (Nebola chyba prívod benzínu). Tak som sa rozhodol zistiť čo s motorkou môže biť. No motor som nechcel rozoberať. Chybu som žiaľ nezistil. Ale časom keď som už Pegaso nemal som zistil že privera bola opravovaná a zas nešla. Motorka bola maximálne nespoľahlivá a výkonovo nemala ani na 50-ku. Pegaso sa mi už znechutilo tak som ho dal na internet a rozhodol som sa vymeniť ho za overenú Španielsku kvalitu Derbi Sendu 50R. A už po druhý krát som mal veľké šťastie pretože išla oveľa silnejšie ako Rieju RR Spike 50 čo som mal.

vladdo608
vladdo608 napsal 31.08.12 v 22:31

preto ze ty kupis motorku ktora je v dezolatnom stave a ani ju neotestujes a veris ze vsetko je v pohode tak preto este pegaso nieje zla motorka :) pekne vtacikovi spievaju ked ho do vreca chytaju :D

x-denni-x
x-denni-x napsal 20.01.11 v 22:24

Ale mna oklamali nepovedali mi ze je v tahu privera a dobijanie baterky.

Pitrson16
Pitrson16 napsal 24.12.10 v 00:43

ja mam taky pegaso a to lita jak drak vsechno slape jak hodinky toci klidne i 11000 ot a zadnej problem

x-denni-x
x-denni-x napsal 23.12.10 v 15:09

No žiaľ nie neboli na to podmienky. Len som ju pretočil

Shenkyy
Shenkyy napsal 23.12.10 v 13:16

Si jí při koupi neprojel?