Piaggio Ciao 50 (1979)

Vlastník x-denni-x
Vloženo 21.12.2010
Aktualizováno 21.12.2010

No takže toto bola moja prvá motorka. Mal som ju 3 roky a ešte ju aj mám ale už nie kompletnú :D Bola dosť spoľahlivá. Nemala žiadnu chybu len raz za čas bolo treba prečistiť karburátor. Spomínam na ňu len v dobrom

Pekne od začiatku :)
Boli sme na dovolenke v TALIANSKU cestou na menší výlet som toto Piaggio zahliadol v jednom veľkom dvore a nápisom "na predaj". Neváhal som a hneď som nahovoril otca nech mi ho kúpy. Stálo nás 149€. Bola to skvelá zábava na celé leto. Do dnes naňho spomínam len v DOBROM. Vďaka nemu som si obľúbil motorky ešte viac.

Motor
Motor o objeme 50cm bol jednoduchý ale zato dosť výkonný. Malo to variátor. Motorka sa neprehrievala. Ale aj tak mi nejde do hlavy ako mohla vkuse fungovať bez akýchkoľvek problémov keď som so nej lial 4T olej.

Spoľahlivosť
Motorka bola spoľahlivá aj napriek tomu že bola stará. Dá sa povedať že to bol pojazdný veterán. Jazdil som s ňou na poli a prašných cestách, takže niet divu že bolo potreba niekedy prečistiť karburátor. Inak som s ňou bol 100% spokojný.

Na záver
Motorka je vhodná pre začínajúcich motorkárov. Motorka si vyžaduje minimálnu údržbu. Takže za cca 100€ máte skvelú motorku na učenie sa jazdiť alebo len tak na ryby, huby, relax atď...

Pôvodný stav:

Po menších úpravách: