Aprilia RS 250 (2000)

Vlastník Lerry
Vloženo 15.12.2010
Aktualizováno 11.11.2015

Je to poslední sériově vyráběný "dvoutakt" 250ccm. Moje motorka je z roku výroby 2000, takže po poslední modernizaci. Je bez úprav v originál stavu. Jen jsem sundal sedlo spolujezdce a stupačky - zde opravdu zbytečnost

První dojmy - Hned mi sedla, dvoutakt mi jde k ruce a pleti;-)

Tohle je po ducati 748 další motorka, která mě již od teaneegerských let lákala. Zatím nemám dostatek zkušeností z provozu, protože jsem ji koupil až na konec sezóny 2010 a mám na ní najeto 1 000 km. Motorku ovšem znám a můžu se podělit o pár základních poznatků.
Všemi dokola omílaná spolehlivost: je to spolehlivá motorka, která s vámi najede monoho a mnoho kilometrů - pod jednou podmínkou, že ji dopřejete a hlavně zaplatíte to co potřebuje. Bez vyjímky "to zatím vydrží" "to neřeším" "tenhle olej je levnější a také je to plná sintetika" - v tomto případě se motorka rychle promění v nepojízdnou.
Jízdní vlastnosti: až na ní jsem si pořádně uvědomil, jak důležitá je u motorky hmotnost ( samozřejmě podpořená dobrým motorem, rámem a brzdami ). Na brzdách před zatáčkou dostanete jakoukoli motorku na kterou si ukážete. Těším se na jaro na okruh.
Cestování a vyvážení spolujezdce: nad tím snad ani kupující nepřemýšlí. Do normálního provozu se moc nehodí. 4-takty jsou levnější na servis, nepotřebují jej tak často a o hodně víc spoří palivo.
Závěr: Mám rád dvoutakty a mrzí mě, že mizí ze silnic i ze světa MOTO GP. Všichni kdo o ni přemýšlíte, neváhejte a kupujte a starejte se o ně ať je jich provozu schopných co nejvíce. Snad budou i na závodních okruzích přežívat v rukou soukromích nadšenců nadále.
Motorku jsem dnes prodal. Ještě před prodejem dostala nové výfuky giannelli. Koupil ji fanda "qromik" takže se určitě pár zajímavých postřehů z provozu dozvíte v jeho profilu.
Já jdu do VTR 1000 SP1

Pjercak napsal 10.01.11 v 17:28

paradní strojovna

Stanford
Stanford napsal 24.12.10 v 16:05

Jako máš to hodně pěknýýý !!!

fzr6
fzr6 napsal 23.12.10 v 23:06

paráda!!! doufám že tě někdy uvidím!!! tuhle raketu jsem na silnici ještě nepotkal.. taky mám zkušenost, že dvoutakt je spolehlivý když mu dáš co potřebuje.. ať ti dělá samou rčadost! a samozzřejmě 10 b.