KTM 990 SuperDuke (2008)

Vlastník sartus
Vloženo 9.12.2010
Aktualizováno 3.3.2021

Už jsem na něj myslem 3roky a tak jsem si ho koupil k vánocům...změna je život a výzva tak že ze čtyřválu na dvouvál

První dojmy - Podvozek pracuje na jedničku a motor je tahoun, jen v některých situacích chybějí koníky. Přeci jenom jsem byl zvyklý na FZ1-150 kobyl. Je to znát při rychlejším předjíždění že tam ty koně prostě chybějí. Chvíli jsem laboroval s nastavením podvozku a ještě doladuju a asi budu, zaleží kde a na jakém povrchu se jezdí.

Koupen v ČR. Jsem třetí majitel, teda druhý na něm najel asi 1000km, tak že spíš druhý. Svody a výfuky AKRAPOVIČ , vyšší plexi.

Podvozek pracuje na jedničku a motor je tahoun, jen v některých situacích chybějí koníky. Přeci jenom jsem byl zvyklý na FZ1-150 kobyl. Je to znát při rychlejším předjíždění že tam ty koně prostě chybějí. Chvíli jsem laboroval s nastavením podvozku a ještě doladuju a asi budu, zaleží kde a na jakém povrchu se jezdí. Spotřeba mě překvapila, jelikož jsem četl spoustu článku a zkušenosti kde se psalo jak moc tahle motorka papa ale hodně zaleží, jak s dvouválcem jedete. Nejsem žádný střelec, a proto spotřeba do 8litrů. Možná na okruhu si vezme více ale ani v Rakousku kde jsem ho občas nešetřil, se nad 8litru nedostal.

Ovládání je naprosto lehké a připadá mi, že motorka je jako pírko, kam chcete tam jede bez odmlouvání i když někdy, jako kdyby říkala woe jak to jedeš, takhle se to dělá. V zatáčkách si připadáte jako by vás někdo luxoval, stačí přidat plyn a ono vás to zní, vycucne.
Největší problémy mi ovšem děla najít ideální zařazení rychlosti, hlavně na kratších a ostrých zatáčkách, potřeboval bych něco mezi dvojkou a trojkou. To se večku moc nelíbí , buď začne kuckat, protože nemá otáčky, a když je má tak je motorka nervózní a já taky. Možná je to taky nezvyk když jsem do teď měl samý čtyřválce, no uvidíme , čas a km to napraví.

Richier2
Richier2 napsal 11.04.14 v 07:29

az dostaneš Duka do ruky tak ti garantuju ze se zpátky k r4 uz nevrátíš...motorka je moc pěkná tak štastnou sezonu

Tikous
Tikous napsal 22.09.12 v 21:56

nádhera, snad mi taky jednou bude stát v garáži

malina
malina napsal 16.07.12 v 16:45

fakt pěkný

sartus
sartus napsal 11.09.11 v 23:37

No trochu pomuže, ale ne moc

Hansell
Hansell napsal 11.09.11 v 23:31

Tak ten můj je pochopitelně a bez debat hezčí, ale po dnešku chápu to vyšší plexi...