Aprilia SL 750 Shiver (2008)

Vlastník Negativ
Vloženo 5.12.2010
Aktualizováno 21.4.2020

Vloženo: 26.06.2012, Uskutečněno: 26.06.2012, Stav tachometru: 24200 km, Zhlédnuto: 15x

Jelikož hoši od KN-Filters ignorují můj stroj, poohlédnul jsem se u konkurence. Napřed jsem chtěl použít výrobek firmy DNA, ale u nás není nikdo schopen ho objednat, ani výhradní prodejce p. Bohuš Lisa, který má navíc potíže s komunikací. No nic.

Další možnost byl filtr BMC:
"Vysoce propustné vzduchové filtry s možností opakovatelného praní. Filtry BMC jsou mimo jiné používány v závodech F1 týmem Ferrari s nimiž získaly mnoho titulů mistra světa.V roce 2008 VALENTINO ROSSI spolu s teamem Fiat Yamaha získal s pomocí filtru BMC titul mistra světa v MOTOGP a zároveň získala továrna Yamaha s použitím filtru BMC titul mistra světa v MOTOGP jako výrobce,což svědčí o absolutní kvalitě filtru BMC..." no tak jo, pro mne myslím to pravé

Přesto, že v manuálu silně doporučují výměnu filtru svěřit odbornému servisu, pustil jsem se do toho sám, i když že jsem celkem "nezručný". Dopadlo to v pohodě, už jsem to byl i projet a řídící jednotka zkousla Akrapy i BMC celkem bez problémů. Stejně ale chci ještě nahrát nejnovejší firmware, bo to prej řeší propady výkonu v nízkých otáčkách, což mne mimo jiné u Shivera taky někdy trápí.

• Výměna řetězu (EK)

Po necelých 17tis. odešla rozeta (ona byla po smrti už dřív, ale tak nějak jsem na to sral) a tak bylo potřeba vyměnit i zbytek. Šel jsem opět do EK Chain - Made in JAPAN. Akorát oranžovou kombinaci jsem změnil na černoz

Vloženo: 06.05.2018
    Uskutečněno: 06.05.2018
  • Výměna oleje a filtru - 14.4.2018

Dnes po dlouhé době nějaký záznam, výměna oleje a filtru. Mechanik se zhrozil při pohledu na mou řetězovku, je údajně úplně po smrti, a to už aspoň 2x :-))) Takže dnes objednáno na www.2hmoto.cz: Řetězové kolečk

Vloženo: 15.04.2018
    Uskutečněno: 15.04.2018
  • Vidle, chladič, svíčky

Trochu opožděně proveden servis po 20ti tisicich km. Kontrola vule ventilu (v poradku), vymena svicek, nova chladici kapalina, repas prednich tlumicu - vymena vsech krouzku, gufera a oleje. Dali jsme tam W10 misto W5, at

Vloženo: 19.09.2012
    Uskutečněno: 19.09.2012