Yamaha XT 660 X (2008)

Vlastník Breakpain
Vloženo 23.11.2010
Aktualizováno 2.10.2011

Dlouho jsem zvažoval co vzít ... nakonec volba padla na Yamahu - držáky, dlouhé servisní intervaly (10 000 km) a ověřený motor v hezkém balení okolo - čtyřtaktní jednoválec sedící v XT 660 X.

ad. výška aneb dojmy které jsem nasbíral osedáváním mnoha motorek po salonech (prodejci ze mě museli mít radost - sedal jsem na všechny možné typy, takže jim muselo hlavou plynout "co je to za debila ... ten ani neví co chce"). Více méně plán byl takový - osedat všechny, mně dostupné motorky a porovnat, zda jsem vybral dobře - kladl jsem důraz na posez, aby mi vyhovoval.
Chtěl jsem si prostě ověřit, že XT skutečně chci - že není prozatím nic jiného, co by mne zaujalo. Musel jsem mít tenhle pocit, protože ty peníze, co do toho obětuji nejsou malé . Chci se bavit a tohle je drahý špás, ale pokud mne to tak okouzlí, pak to určitě bude stát zato.

V začátcích jede každá moto rychle + nemám střelecké ambice a dálnici se chci vyhnout jak jen to jde. Z toho plyne, že opět vcelku dobrá volba. Lítat nechci - super sporty jsou zbytečné (jak tu někdo řekl, je to něco jako zaplatit si lehkou slečnu a pak si s ní povídat ... není to ono. Už na naháči, když jsem dělal papíry jsem pochopil, že ten dvouvál chce jet víc než 50 a bylo to někdy dost nudné [a vytáčet to v kolonách ... děs]. Na dvojku to řvalo, na trojku málo otáček ... ). Chopery jsou kapitola sama pro sebe - možná mi budou časem imponovat, ale nyní mi tento typ rozhodně nevyhovuje. Je to pomalejší kochací stroj, který je jistě velmi pohodlný, ale ztrácí trošku na zábavnosti v zatáčkách :). Což by mne velmi mrzelo. Mne nebaví jezdit rychle a rovně. Klidně pomalu, ale klikatice ... pravá, levá, pravá, levá ... však to známe :). Ale to hlavní, chci to mít pod plynem - pod otáčkami ... což tady bude docela easy, protože je to něco jako "diesel" :D.

Moje první dojmy jsou tedy zatím jen z moto salónu - s mojí výškou 187 cm (kdy mám ještě ke všemu docela dost dlouhé nohy), je to první motorka která se mi líbí svými vlastnostmi a zároveň na ní nesedím nijak pokroucený. Tak to nemohlo ani jinak dopadnout, že si ji vyberu :).

Původně jsem o téhle motorce ani nevěděl, ale můj kamarád, který se tu schovává pod nickem "1biker" mne na ni navedl a velice mu zato děkuji :).

Breakpain napsal 06.08.11 v 23:34

Findalf: ještě doplním - to samé helma na okruh je jiná a boty jsem taky koupil pro SM ... od té doby mi integrálka zahálí (blbě se to udejchává ... a jak jsem zkusil změnu ...), ale na přesuny nad 100 km/h luxusní :). A botky - od dob "lyžáků" už jiné nechci . Už i ty mi připadají málo pevné :p. Turisťáky jsou asi jen jako záloha ... ale už jsem v nich od té doby nejel ... přeci jen ta pevnost boty je zcela někde jinde. V těch SM těch pár kroků taky ujdu, takže to neřeším .

Breakpain napsal 06.08.11 v 23:09

Textil byl relativně oka - ale nohavice se roztrhla skoro ihned dole ... pak jsem přehodnotil to, že jsem se vlastně vezl na motce ... Navíc jsem plánoval přejít na okruhy, kde už dračím rychleji a padat v 70-80 v zatáčce v textilu ... nevím no. "Věřím" ... textil jsem si nechal na civil, kdy se přesouvám a kůži mám když jdu jezdit ...

Findalf
Findalf napsal 06.08.11 v 23:04

proc jsi vymenil textil za kuzi kdyz jsi psal po tom padu, ze textil byl v pohode az na tu hlinu?

Breakpain napsal 14.06.11 v 12:43

Seal - já chtěl ... hodně . a VÍCE MÉNĚ UŽ ZASE JEZDÍM :p, poučil jsem se docela při jednom pádu poblíž svodidel ... a více méně mizím na tratě ... Baví mě blbnout a silnice na to není, takže se pomalu připravuji na přesun (ostré motardy a MX) :).

seal
seal napsal 01.06.11 v 19:10

A to jsi psal, že budeš jezdit dle předpisů