Triumph Trophy 1200 (1994)

Vlastník kuchta50
Vloženo 21.11.2010
Aktualizováno 18.11.2013

Na první pohled obrovská mašina,i když starší,líbíla se mi.Koupil jsem ji 19.9.2005.A ta nádherná tmavě zelená metla,no bomba

Motorka koupena od Kamarád - Trochu se to táhlo,než se přihlásila,ale protože jsem ji chtěl,tak jsem si počkal

První dojmy - Při první jízdě mi připadla obrovská a nepoddajná.Do dlouhých zatáček při vyšší rychlosti jsem musel lehce tlačit do řídítek proti směru zatáčky.Takže lehce driftovala,ale to byl adrenalin,to stálo za to.

Motorku bych doporučil pro - Asi na delší cesty.

Doplňky na motorce - Držák kufrů a kufry Givi

Koupil jsem ji trochu z nouze.Ukradli mi Hondu Afriku,zadluženej jsem byl až po ...,ale jezdit se chtělo.Motorku dovezli z Francie,byla po lehčím pádu,ale už byla v kupě.Trochu byly problémy s přihlášením.Po najetí asi 4000 km mi kamarád přes zimu preventivně vyměnil ložiska v kolech,v řízení,nové svíčky,podtlaky a komplet řetězovku i s řetězem.Byla spolehlivá,chytala na první ťuknutí,nikdy mě nikde nenechala.Při rozumné jízdě bez kufrů pod 5 litrů.Jinak ve dvou s kufry do 7 l.To přední plexo Ermax na pohled nic moc,ale jezdil jsem v enduro helmě s kšiltem klidně do 200 km/hod a to plexo to odklonilo.Ale o to hůř na tom byl spolujezdec.A ještě když jsem měl na mašině kufry,tak se ty větrné poryvy nasčítaly a lítal za mnou od 160 km/hod jak nudle v bandě.Parkrát jsem byl na Triumph srazu v Hradci u Kutana,báječní lidé,tak perfektní srazy jsem už nezažil.Během roku a něco jsem najezdil asi 11 000 km a při prodeji měla celkem 71 000 km a to ještě nebyla na generálku.

kuchta50
kuchta50 napsal 06.02.11 v 21:48

pro Zolik:Začlo to ulomeným držákem výfuku a stupačky.Motorově OK,až na protečení hyd.kapaliny ze spojky,začla se vlnit,-výměna ložisek v kolech a řízení.Při startování najednou přestal držet sytič a pokud jsi lehce nepřidal,chcípnul motor...

zolik.
zolik. napsal 06.02.11 v 21:10

Můžeš specifikovat, co se začlo sypat? pravda že od půlky 90.let jsem nakrmený reklamními prospekty a celkovou imidž původní série T300, ale objektivně vzato na nich odchází snad jen spotřební materiál (těsnění, příp.zapalovací cívky nebo nějaké ložisko..)

stevan
stevan napsal 23.01.11 v 23:30

V roce 1993 jsem na Trophy 1200 jezdil,zátah neskutečný,váha byla znát..možná proto jsem s ní upad... V té době to byl exot

Milan1963
Milan1963 napsal 22.11.10 v 12:20

Hezká motorka.Na cestování podle mně moc vhodná.10 bodů!

Guga
Guga napsal 22.11.10 v 06:13