Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 29.09.2020, Uskutečněno: 25.08.2020, Zhlédnuto: 17x

Tentokrát vyrážím za zajímavostmi na Jindřichohradecko.První zastávkou je barokní most z 18.stol. přes Hamerský potok v obci Jindřiš. Dál jsem jel do Studnice, kde má být kamenný kruh z menhirů. Podle fotky měl být na louce, ale nakonec jsem jej našel uprostřed skládky. Jedním z cílů dnešní cesty je zámek Pluhův Žďár. Zámek patřil od roku 1928 bratru presidenta Edvarda Beneše, Bedřichu Benešovi. Po roce 1948 byl zámek zabaven a používán k bytovým účelům. V roce 1992 byl vrácen rodině Benešových. Vedle zámku je dobrá restaurace s venkovním posezením. Další zastávkou byla Kardašova Řečice. Abych zachoval tradici, zajel jsem na hřbitov, jestli tam není nějaká zajímavá hrobka, ale byla tam jen pěkná hřbitovní kaple. Pak jsem se zastavil ještě u sokolovny z roku 1921 a udělal jsem si snímek do sbírky sokoloven. Nakonec jsem jel do Jindřichova Hradce, kde jsem se zastavil u evangelického kostela postaveném v secesním slohu na počátku 20.stol. O kousek dál je vyhlídka Karlov, odkud je pěkně vidět zámek s hudebním pavilonem Rondel. Dál jsem pokračoval do Dolní Pěny, kde je malý most s výklenkovou kaplí z roku 1762. Na zpáteční cestě jsem si ještě vyfotil most úzkokolejky v obci Lomy.

Milan1963 (272) napsal 06.10.2020 v 02:40

Pluhův Žd¨ár....mám to vedle a nebyl jsem tam. Dal jsi mi tip.

Guga (72) napsal 30.09.2020 v 15:12

Hezky pěkně

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024