renocar_unor

Honda CBR 600F (1999)

Vlastník FiFi.
Vloženo 5.11.2010
Aktualizováno 25.3.2012

Legenda mezi motocykly - Honda CBR 600F. Konečně nový přírůstek pro rok 2011+.. Snad bude sloužit dobře

Tak jsem se po nocích dlouhého vybírání, čtení recenzí, zkušeností majitelů a zjišt'ování informací, rozhodl koupit Hondu CBR 600F. Byl to docela boj, měl jsem několik kandidátů - Hornet, SV650N, Fazer či třeba Z750. Nicméně nakonec jsem vybral "eFko" a jsem za to rád. Dlouho jsem pročítal a zkoumal inzeráty, až mě zaujal jeden z Hradce Králové. No, poté následovala prohlídka a za dva dny se už vezla dom.

Zdá se, že je v super stavu na své roky. Motorka je krásná sama o sobě a na to, že je to rok 1999, tak i na dnešní dobu vypadá skvěle. Přes zimu jsem na ní trochu zapracoval. Jednak výměna všech provozních náplní, dále pak nějaké ty doplňky.

Bylo:
- tlumič řízení Toby
- lad'ák Leo Vince SBK
- K&N filtr
- padáky
- tankpad Acerbis
Přes zimu a jaro:
- žlutý proužky na kola
- pár decentních samolepek (CBR, Honda)
- digitální hodiny Louis (v 3M Carbon fólii)
- černé racing plexi
- žárovka H4 - Osram Cool Blue a čirá parkovačka také od Osramu
- čiré miniblinkry
- gripy Harris "carbon"
- boční textilní brašny Moto Detail
- nosič kufru, plotna a kufr Kappa K46
Přibyde:
- blatníček nad zadní kolo
- Titax páčky
- pancéřové hadice
- šrouby ve zlaté barvě
- destičky - Brembo nebo Nissin
- možná ještě něco

Doufám, že mě nezklame a bude sloužit, tak jak má. Ale věřím tomu, je to Honda

Na léto jsem si pro ní už připravil menší zkoušku - a to cestu na Slovensko, do Tater. A pokud to výjde, tak i cestu kolem ČR, co nejvíce při hranicích. Uvidíme, jak to holka zvládne.

Po Varaderu trochu skok a tak nějak jiná kategorie, ale tahle motorka se mi líbila už léta, až jsem si jí nakonec tedy pořídil. Hlavní příčina byla asi to, že dokáže zastat několik věcí najednou, což se dnešním sportům asi nepoštěstí. Mezi hlavní klady patří vysoká využitelnost, můžete na ní jet na víkend ve dvou do Alp se třemi kufry nebo můžete kroužit na okruhu. Můžete jet kochačku nebo celkem pilu. Je to takový anděl s d'áblem v těle. Dalšími věcmi, které mě přinutili ke koupi byly například velice dobré brzdy, podvozek, posez, ochrana před větrem, možnost uchycení zavazel, pohodlné sedlo, místo pod sedlem, design, motor (opravdový držák), široká servisní sít', hodně dílů a také spolehlivost, kterou je hodna proslavena . Možná ještě tak trochu spotřeba, která si myslím je solidní. Prostě pro mě ideální motorka, zkrátka User Friendly, jak to Honda umí...

Po asi 3500km mohu s klidnou duší říct, že je to skvělá motorka. Neskutečně mě baví. A jak jsem si zvykal? Krásně a rychle. Neskutečně mi po několika kilometrech padla do ruky a ted' se pouze zlepšujeme a získáváme zkušenosti, kterých není nikdy dost. Neskutečně mě překvapila chut' motoru vytáčet se a také podvozek, který velice dobře tlumí nerovnosti a přitom je výborný v zatáčkách. Nemám snad žádnou výtku, skutečně mě zatím nic nenapadá.

Čeho jsem se trochu obával je spotřeba, ale neoprávněně. Jezdím od 4,4l až po 5,3l. Dle provozu, trasy a nálady Myslím, že krásný výsledek.

Tak máme za sebou něco přes 8000km a také dvě motodovolené - musím podotknout, že jsem vybral skvěle. Za celou dobu nebyl sebemenší problém, závada nebo tak něco. Myslím, že už se známe celkem dobře a tak nějak už vím, co od ní můžu čekat. Co jsem ocenil, tak je praktičnost motorky. Nechá se na tom jet ve dvou s kufrem, tankvakem a třeba i bočními brašnami klidně 500km za den. Zkrátka takhle univerzální "supersport" (ano, vím, dnes se spíše řadí mezi sportovně-cestovní) dnes asi už nenajdete. Zatím má ode mě pouze kladné hodnocení, žádný nedostatek jsem snad nenašel.

Nejvíce jsem za den najel 790km a dá se to na pohodu. Když občas zastavíte a chvilku odpočinete

PS: kdyby někdo věděl, kde sehnat zadní blatníček za rozumnou cenu, necht' napíše

Dejv_motorkář
Dejv_motorkář napsal 20.01.16 v 01:00 10b.

moc hezká mašina

slimaak
slimaak napsal 28.08.15 v 20:01 10b.

Ahoj mam na tebe dotaz

Solid_cz
Solid_cz napsal 23.07.14 v 14:53

RáďaYes: Leje se tam brzdovka, motorka ma dva nezavislé okruhy, přední na řidítkách a zadní je ta nádobka z plastu s černým víčkem na pravém boku.

RáďaYes
RáďaYes napsal 16.05.14 v 10:52

Ahoj měl bych dotaz na kapaliny mám motorku z německa a na pravém boku motorky je plastová nádobka a já nevím co za kapalinu se tam leje :/ prosím o radu. děkuji

liborbanok
liborbanok napsal 28.10.13 v 22:40 10b.

moc pěkná