Yamaha XT 600Z (1990)

Vlastník sekáčmagor
Vloženo 21.10.2010
Aktualizováno 11.1.2018

Tak jsem to opět nevydržel a zase jsem koupil XTéčko.Bylo trošku zubožené, ale po čtrnáctidenní rehabilitaci na Valašsku(investice cca 30tis.)je opět v kondici.

První dojmy - Tak dojmy byly nic moc.Bylo to ver špatném stavu ale protože je to moje sedmé XTčko tak jsem věděl do čehon jdu.

Minule jsem psal o tom, jak jsem postupně koupil a prodal pět XTéček a to šesté si nechám navždy,protože se bez něj nedá žít..A že pokud ho prodám tak se veřejně prohlásím za hlupáka.Nakonec jsem ho vloni v říjnu prodal a vydržel jsem to "celých 10 měsíců".Motorek mám doma dost, ale to XTéčko mi zase chybělo.Tak jsem ho zase letos v srpnu zakoupil,vyléčil a mohu se tedy opravdu veřejně prohlásit za hlupáka, jak jsem sliboval.Ale bez něj to opravdu nejde.Zatím jezdím pouze na něm(ostatní stroje byly dočasně diskvalifikovány) a najel jsem od srpna 6000km.Navíc se mi podařilo zbláznit pár kámošů ze svého okolí a Ti také koupili ke stávajícím motorkám co mají doma také tyto skvělé stroje.No a jak to dopadlo vidíte na hromadné foto.Foceno 16.10 2010,vrátili jsme se včera a byla to pecka.Přes zimu 2010-11 dostala Tenerka spoustu nových dílů včetně totální GO motoru a jede jako nová.V květnu jsme uspořádali výjezd jednoválců na Korsiku skoro 4000km a vše OK.V srpnu 2011 jsem vyměnil kola z typu 1Vj takže mám konečně 3AJéčko na zlatých kolech a ještě jsem se zbavil zadní kotoučové brzdy, páč v jednoduchosti je krása, jak říkal i můj děda.Tak jsem to ještě jednou repásnul(lak,zinek,spousta dílů a už je to celkem dobré) viz poslední fotky.Tak zase uběhla nějaká doba tenerka se projela po Evropě RO,BG, znovu Korzika a po Maroku.Bez problému.

radek89
radek89 napsal 12.02.18 v 10:29 8b.

Krásná poctiva masina

tomcruise77
tomcruise77 napsal 12.01.18 v 06:02 10b.

šikula

kozka
kozka napsal 11.01.18 v 15:40

Paráda. Dotaženo k dokonalosti. Chtěl bych se zeptat, k čemu slouží zajištění řadicí a brzdové páky lankem ke krytu pod motorem? Aby se při pádu tak lehce nevyhnuly ven? Jde o nějakou klasickou vychytávku nebo jde o vlastní invenci. Díky za odpověď (Skladám si pro sebe XT 350.)

Radus88
Radus88 napsal 11.01.18 v 15:38 10b.

opravdu moc pekna

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 16.08.17 v 07:35 10b.

Stara poctivá motorka. Taky mam jednu.