renocar_unor

Yamaha MT-03 (2007)

Vlastník vithajek
Vloženo 12.10.2010
Aktualizováno 14.4.2011

Výborná a ovladatelná motorka s hravým zátahem, který neutrhne zadek...

Najezdeno skoro 4000km

Kupoval jsem ji od velice příjemného páru. Klukovi stála v garáži FZ6-S2-jka a s MT-03-jkou se přišla rozloučit jeho manželka s krásně velikym bříškem, takže důvod prodeje byl jasný .

Když jsem na ni sedl poprve, trochu jsem se zdesil cukani dopredu a dozazu pri akceleraci a zpomalovani. Jenze to , z ceho jem mel zezacatku divnej pocit (az strach, do ceho jsem to vlastne skocil) se zmenilo v nejoblibenejsi vlastnost tyhle motorky. Je to proste jednovalec se vsim, co k nemu patri a ma svuj charakter. Zatah odspodu je proste super a brzdeni kompresi je tak navykovy, ze kdyz jsem osedlal pritelkyne CBF 500 , musel jsem trochu tlacit na brzdu a divil se ze pri podrazeni jen proste hladce jede dal, jen otacky pripominali, ze rychlost je nizsi. To ale taky neni na skodu - kazdy proste rad neco jinyho.
Jednovalec si clovek musi proste jen vic osahat a trochu si ho "zkrotit", i kdyz u vykonu 48 koni se neda mluvit o opravdovem kroceni. A to je prave dalsi velka prednost tyhle krasky. Pri blbnuti, kdy chcete pri zabrani za plyn citit silu tech koniku i v nizkych otackach, to pekne odspodu zabere, ale nevyhodi vas to ze silnice, nastup je kontrolovatelny, ale prijemne narusta. Ve meste je ta motorka paradni, lehce se ovlada a mezi autama klickuje pomalu jak kolo.

Dali jsme s pritelkyni i Alpy a je pravda , ze na dalnici se jizda stava spis nutnym presunem, ale my stejne na dalnice moc nejsme a vetsinu casu jsme stravili na statovkach. Tam parada, predjizdeni diky zatahu odspodu a dobre ovladatelnosti rychly a bez problemu.

V horskych serpentinach je pak jizda MT 3-jce nejvetsi lahudkou. Snadno se prevraci , super se klopi, do kopce bez toceni a kopani jedny rychlosti za druhou, z kopce se pak da vyborne vyuzit zminovana komprese.

Design - proste super. Casto vidam , jak ji lidi obchazej s vyrazem "a co je vlastne tohle?")

Celkove naprosta spokojenost.

26.11.10
Tak dnes jsem vyndal baterku a motka uz odpociva Uz se tesim zase na jaro

12.3.11 - Baterka je zpět. Motka naskocila jakoby nic na prvni zmacknuti Motorkaruv sen Sezona uspesne otevrena...

2.4.11 Tak sla do sveta k fajnovým lidem a jdu na Horneta

nádherná za 10b

jurajda
jurajda napsal 13.10.10 v 15:22

10 bodíků
nezapomeň se přihlásit na www.mt-series.cz

opi1
opi1 napsal 13.10.10 v 03:48