Kawasaki KLR 600 (1985)

Vlastník Firecracker
Vloženo 8.10.2010
Aktualizováno 13.11.2020

Kawasaki KLR 600 ve víceméně originálním stavu s pár úpravama.

Suzuki DR 650: KLR méně vibrovala a zlákal mě el. startér a automatický dekompresor

První dojmy - protože jsem přesedlal ze silniční motorky měl jsem pocit, že moc nejede a moc nebrzdí a vše je takové volné. Jen to ale jen o zvyku, nakonec už ji mám víc než deset let a zatím jsem ji za žádnou nevyměnil.

Motorku bych doporučil pro - pro každého kdo se chce naučit jezdit i lehce mimo silnici a je dost vysoký

Doplňky na motorce - vyztužené blastry, sklopná zrcátka, vyhřívané rukojeti, custom vyrobený nosič, kufr, přešité pohodlnější sedlo, expediční nádrž, 12V zásuvka, kladka pro hladší chod spojky, 320mm přední disk, dvoupístkový brzdíč z KLR 650, pancéřová brzdová hadice, silnější pružina v centrálu, zvýšení řidítek, širší stupačky.

Mám ji nově, takže se zatím seznamujeme, nevlní se jede pěkně rovně předvídatelné chování, je tam nový kotouč a destičky, které si ještě uplně nesedli a proto nebrzdí nějak ostře, zadní brzda je spíš pro ozdobu. Motor táhne poměrně pěkně, ale není to žádný trhač asfaltu. Kdyby takhle zněl 4válec řekl bych že motor je po smrti ale tady je to asi normální těším se na další seznamování. Dnes proběhl menší off road po polích a polních cestách a stezičkách a povím Vám, byla to legrace měl jsem pocit, že je velmi lehká, naprosto předvídatelná.

2011
Už jí mám rok, a máme za sebou i jeden menší crash, takže seznámení proběhlo celkem dobře. Je to příjemná všestranná motorka, jak do města, na pole tak do středně těžkého terénu, taky jí ale nedělá problém kratší cesta po dálnici, přejemná cestovní rychlost je tak 110km/h jede do cca 150-160 ale pak už poněkud plave a motor dost točí takže to nemá smysl. Vzhledem k absenci kapotáže nebo štítku, také dost fouká. Nejlépe se asi cítí na okresce nebo na polňačce. Příjemným zjištěním bylo že jí nedělá problém ani cca 30 centimetrový schod ať už směrem dolu nebo nahoru.

17.10.2020
Update po deseti letech.
Takže oproti silniční motorce se vlní jak sviňa, ale rovně jede stále No kotouč a destičky opět nové, ale tentokrát custom dělaný 320mm a brzdič je dvoupístkový z KLR 650 (bylo potřeba vyrobit redukci) + panceřová brzdová hadice, furt to brzdí na hovno, ale o dost líp než původně. No motor stále kostky netrhá, ale jede dobře a hlavně už nežere olej (výbrus, nový píst atd.), rovnou jsem pořešil i problém s praskajícím napínákem rozvodového řetězu, který jsem spolu s vyvažovacím už taky vyměnil. Legrace mimo silnice je to stále, jen už jsem musel udělat něco s tekoucím tlumičem(repase) a s tragicky měkkou zadní pružinou, nevím z čeho je ale je oranžová takže hádám KTM. Jo a tlumič z KTM 640 tam nejde (do KLR 650 asi jo do 600 ne) překážela tam ta expanzní nádobka, jinak by to šlo. Příjemnou cestovní rychlost bych snížil na 90 a maximálka byla dle tacho asi 185. Není to motorka na krosovou dráhu, ale se slušným krytem motoru a obutím zvládne skoro jakýkoliv terén. Dlouho jsem hledal náhradu něco co bude spolehlivé, jednoduché, relativně levné na údržbu a trochu schopnější na slinici nástupce je pro mě Tenere 700

Kami
Kami napsal 07.04.23 v 15:26 10b.

Wow. Moje první 4T motorka ještě žije! Kde je k vidění?

Firecracker
Firecracker napsal 31.03.11 v 13:06

Díky musím se přiznat že ty zimní fotky jsou od předchozího majitele, já jsem se sice jel na silvestra a na nový rok projet, ale neměl jsem foťák, ale vypadalo to podobně Co se týše fotek v přírodě tak jsou z Chodova(Praha)

Hugo.R
Hugo.R napsal 01.03.11 v 21:44

Na svuj vek naramne vypadajici kus! Pekny!
Koukam na fotky - jses nekde odtamtud?

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 11.10.10 v 21:07

Pěkné náčiní i super fotky 10b.

Desmo
Desmo napsal 08.10.10 v 20:54