Yamaha YZF-R6 (1999)

Vlastník kobra33
Vloženo 25.9.2010
Aktualizováno 12.7.2014

Krásná, nádherná, rychlá jako raketa... co víc?

První dojmy - Byl to pro me docela nezvyk po Ninje 250, preci jen je vykon uplne jinde.

Tak R6 mám už konečně doma, týden který jsem na ní čekal mi přišel hodně dlouhej.
Je to dovoz z Německa, v ČR jsem první majitel, v TP má 25kW, jinak otevřená.
Byl jsem se s ní hned projet a je to nádhera. S mojí původní Kawasaki Ninja 250R, která měla 24kW se samozřejmě težko srovnává R6, která jich má 88kW.
Zatím jsem najel jen pár km, nějakých 400 km, takže se teprve oťukáváme. Zkusil jsem trochu vzít za plyn a ten motor má sakra sílu. Do 10 tis/ot jede hezky, ale nad touto hranici je to řízená střela. Vzhledem k tomu, že zatím jezdím celkem poklidnou jízdu se při mém prvním tankování průměrná spotřeba dostala na 6,5 litru.
I když jezdím zatím hodně rozvážne, chtěl jsem na dálnici zkusit co R6 umí - zatím jsme to rozjeli podle tacho na 246km/hod. Dál jsem si netroufnul, ale jela by.

kobra33
kobra33 napsal 25.09.10 v 18:10

Dík, je fakt nádherná, všechno původní, dokonce nelakované a nevařené. Nevěřil jsem, než jsem ji viděl. Jinak dík za radu, začnu s obrovským respektem, který se R6ka zaslouží.

istonbike
istonbike napsal 25.09.10 v 17:36

Nádherná R6 na rok výroby vůbec nevypadá za 10b a dávej bacha myslím si že 3500km na vyježdění je trochu málo... u Ninje si měl zůstat dýl