ČZ 175/477 (1972)

Vlastník Bimbam
Vloženo 13.9.2010
Aktualizováno 28.3.2011

Hodná stará dobrá spolehlivá číza. I když se jí někdy nechce nastartovat na první či druhé kopnutí, jakmile chytne je to nezmar

Typ 477/0 čili ještě bez oilmastera, jednoduchý dá se říci téměř bezúdržbový stroj. Sice trošku olejnička - ne že by pod ní byla na stání nějaká louže, ale hlavní stojam je dycky trochu omatlanej od oleje. Na to, jak je mašina letitá má pěkný tah v celém rozsahu otáček a když se trochu rozjede na čtyřku, pak jako by se otevřela druhá klapka v karburaci a vystřelí jako na závodech. Když mi to udělala poprvý asi v sedmdesátce a mazala furt vejš a vejš aniž bych přidával plyn, docela jsem se polekal, nečekal jsem to. Jela pak kolem stovky a jenom si prozpěvoval motor. Vyhovuje mi na ní trochu vyšší posez něž na Jawách, ovládá se výborně a na tlumiče nemůžu žehrat. Stará klasika s dobíjením dynamem, takže nemůžu sice svítit jako nějakej kamion, ale na cestu v noci bez problémů vidím. Má blinkry tak nemusím dělat před odbočováním rozcvičku.

flakatos
flakatos napsal 19.01.21 v 18:30 9b.

MimoCZ
MimoCZ napsal 06.08.14 v 08:18

Mohu potvrdit, že to je nezmar. Tedy jednou mi odešel 40 let starý regulátor, ale kamarád s Barkasem mě naložil. Takže jsme zase dojeli domů
Jinak co se ovladatelnosti týká, tak je opravdu vynikající. Na závodech dávám i jezdce na rejžích

bimbo750
bimbo750 napsal 29.01.13 v 22:21 10b.

Taky pěkná holka od dudáků. A žadnej bastl.

Kire640
Kire640 napsal 05.01.12 v 19:12

Moc hezká čízička. A hlevně bez tuzingu. A pěkný fotky. 10b.

MeRob81
MeRob81 napsal 24.05.11 v 19:34