ČZ 250/471 (1974)

Vlastník Addas
Vloženo 18.8.2010
Aktualizováno 17.7.2016

Měl jsem tento typ motorky delší dobu půjčenou od kamaráda a hned na první vyjížďce jsem si jí zamiloval a věděl že jednou koupím stejnou.

První dojmy - Celkem neohrabaná a těžká motorka, výkon ale celkem pěkný.

Dlouho jsem hledal nějakou pěknou v originál stavu a za příznivou cenu až jsem po pár měsících narazil na aukru na tuto. Bojoval jsem o ní do poslední chvíle a nakonec se mi jí podařilo vydražit za pěkných 7 000kč. No a za týden jsem jí po 36 letech vrátil zpátky tam kde se narodila.
Předchozí majitel jí koupil v roce 1975 jako funglovku (na techničáku jsem našel cenovku 9 200Kč) a vlastnil jí až do teď (najeto 48 000km). Bohužel posledních 10let mu stála v garáži a vůbec na ní nejezdil. I proto se jí chtěl zbavit.
Pán o sobě říkal že není zrovna nějaký mechanik takže motorka není zasažena žádným kutilem a dochovala se v originál stavu. Dokonce mi k ní přidal i originál manuál, který je jako nový, sadu na opravu gum a lékárničku do které nikdy nešáhl. Vše je v ní složené tak jak to do ní před 35lety dali (a ještě hodně dlouho bude )

Po převezení domů jsem dokompletoval a vyčistil karburátor, vyčistil nádrž (to co jsem z toho vylil byl opravdu humus) , koupil baterku, svíčky, lanka a pak hned na poprvé chytla !!! Teď se chystám na kompletní vyčištění motoru a výfuku.
Velmi mě překvapilo když aní po měsíci stání v garáži se pod ní neobjevila ani malá kapička oleje

Bohužel mám zatím jen fotky z převozu a z garáže ale jak bude kompletně pojízdná a přihlášená něco pěkného nafotím. Určitě se můžete těšit na fotku jak stojí před fabrikou ze které vyjela.

Kdyby jste někdo měl nálepky na kaslíky "sport 250" rád je odkoupím.
Také vyměním originál zadní nárazník v zelené barvě za hnědý

stevan
stevan napsal 25.01.11 v 23:13

Pěkná Zetka

BadRX
BadRX napsal 02.12.10 v 11:52

jj dvepade to uz byla raketa...

radar250
radar250 napsal 05.09.10 v 16:07

Suprová, ať ti věrně slouží, přeji brzké dohnání blatníku a zadních tlumičů 10b.

Addas
Addas napsal 24.08.10 v 23:00

jj také jsem si všiml že jsou malinko jiné. Ale už jsem domluven s Kubejou, ty jeho vypadají téměř jako originál. Jen "2" je malinko jinačí

jirin.sv
jirin.sv napsal 24.08.10 v 21:19

Nálepky vem radši tady: http://www.jawadily.cz/Oznaceni-sport-250,484.html. Jsou to bohužel už repliky (originální nálepky měly ostré rohy místo kulatých), ale jinak srovnatelné jsou.
Ty co dával Alescezeta175 jsou bohužel nepodařené repliky (ale zase za nižší cenu).