renocar_unor

Yamaha FZS 1000 Fazer (2005)

Vlastník gulliver
Vloženo 16.8.2010
Aktualizováno 30.9.2012

Po Fazeru 600, který byl naprosto skvělý motocykl, je tento stroj ještě skvělejší... :o)

Tato motorka mě po letech hledání a testování sedí asi ze všech nejlépe. Předešlý stroj Fazer 600 byl super, ale celou dovolenou od Alp až na jih Chorvatska jsem si říkal, jaké by to bylo, kdybych jel na litru. Oba kámoši odjeli tuto cestu na Hornetech 900. Né že by mě ujížděli, to vůbec, ale zdálo se mi, že jedou víc na pohodu a když jsem chtěl držet krok v hustém provozu, musel jsem to pořád dost točit. No a když jsem dorazil domů, doladil po cestě, tak netrvalo ani měsíc a bylo prodáno. Trocha štěstíčka přálo a narazil jsem po třech kouscích na jeden pěkný, zachovalý.
Příští rok bude dovolená jako víno, na vysněné motorce. Kámoši tedy už Horníky taky upgradovali na FZ1 N... :o)

Nyní už mám na litru něco najeto a musím po ujetých km konstatovat, že moje výška 189 je díky více zaoblené nádrži na hranici. S větší výškou už by mě kolena přesahovala přes boční hranu nádrže a nebylo by to ono. Bratránek měří 195cm a přesto že si ji taky přál koupit, vůbec mu díky jeho výšce nesedla. Další verze FZ už má nádrž na 18L a nemá tak vypouklé boky.
Jedna taková malá zajímavá zkušenost, a to, že mám výšku přesně tak akorát na to, že mě vzduch z předního plexi proudí přímo pod helmu. :o) Tento malý problém jsem ale vyřešil koupí nové helmy.

Jízdní vlastnosti docela dobré, plynulý náběh výkonu, při jízdě 180km/h má motorka po přidání plynu ještě celkem značný zátah.

Spotřebu většinou neřeším, ale samozřejmě jsem si ji zkoušel měřit. Někdy se dá ujet sotva 200km nebo se dá také dojet až 350km. Je to v ruce každého z nás. :o). Po natankováni vždy vynuluji tachometr a v kombinovaném provozu, točím-li tak do 8mi tis., těch 250km v pohodě ujedu.

Mám v mašině K&N filtr a laďák Arrow. Zároveň mám i serial výfuk a nový klasický filtr. Zkoušel jsem je pro porovnání prohodit a sledoval spotřebu. Snažil jsem se celkem přesně tankovat, ale jestli ten laďák vezme možná o 5% víc benzínu, tak to je hodně. Sériový výfuk jsem proto zase rychle uschoval do sklepa, jelikož ten zvuk a lepší nástup výkonu v nižších otáčkách díky K&N za to stojí.

Yaya-FZS
Yaya-FZS napsal 12.01.12 v 18:40

Krasavica 10b.

Janya
Janya napsal 28.03.11 v 21:23

Pěkná kočička 10 bodíků

majkys
majkys napsal 06.01.11 v 19:37

Vypadá moc dobře a MODRÁ , za 10b. Přeju nové, ještě lepší motozážitky,než se 6kou, spoustu kilásků ve zdraví Ahoj Majk

markrat
markrat napsal 15.09.10 v 20:24

parádní sen a v hodnocení hodně desítek tak tady máš jednu nazpátek 10b.

Tom.coki
Tom.coki napsal 03.09.10 v 12:41

Dobrý výběr značky a barvy . Vypadá krásně zachovale, tak ať slouží, hlavně kolama dolů Máš tam 10b