Suzuki GSX 1400 (2003)

Vlastník miki22
Vloženo 30.7.2010
Aktualizováno 20.3.2013

Velka silná motorka s tahem jako tank a dobrou spotřebou

První dojmy - První dojem? Že snad nedojedu ani domů, že to někde vysypu. Hned mezi vraty mi upadla teda kontrolovaně. Od těch dob jsem měl strach, aby mi nespadla na zem - je ukrutně těžká.

Tak jsem si koupil motorku pro velkého chlapa Když ji původní majitel vytáhl ze stodoly a tvrdil, že dlouho nejezdila tak jsem celkem věřil. Na první pohled působila dost zbědovaně , značná oxidace hliníkových a chromovaných dílů, vápno cement a tuna pavučin a kdo ví co ještě, celou cestu domů se ten prominutím bordel vypaloval . Další co mě v brzké době čeká je řetězovka , gumy , přetěsnit přední vidle, přední desky a olej, takže značná investice.
Druhý den jsem na ní lehl a pokusil jsem se vyleštit zašlé díly. Trvalo to asi osm hodin poctivé práce a leskla se skoro jako nová. K jízdním vlastnostem mohu jenom říci- boží, jede jako tank. Na šestku jede od šedesáti do dvou set a sebere se celkem rychle. Nejsem žádný střelec, takže jezdím kolem stovky a dokonce manželce se líbí, jak jede, nedrncá a je pohodlná. Moc se jí nechce do zatáček skrze velkou jitrnici na zadku, ale chová se klidně vhodná na dlouhé cesty. Velký šok bylo druhé tankování jezdil jsem po městě v koloně, po dálnici ,takže celkem svižně a také ve dvou a spotřeba byla 4,9l/100km což je neuvěřitelné. Známí co ji má říkal, že žere málo, ale že takhle málo to jsem nečekal. S Bavorákem jsem jezdil za to samé a byl to o více jak polovinu menší obsah a jednoválec. Takže , zatím nelituju. Zatím jsem najezdil kolem čtyři sta km takže další hodnocení přidám až na konci sezóny až to bude stát za to.

Ta už se vyskytla první závada, ale byla to chyba předešlého majitele, zapoměl jaksi kompletně poskládat zadní kolo a něco tam zapoměl. Násladkem bylo že onemocnělo ložisko v rozetě. I když se to pěkně šmelcovalo motorka jela pořád stejně do té doby, než se to zaseklo a motorka zůstala stát v prostřed silnice( je opravdu těžká, nejsem žádná chloudovina, ale dostat ji alespoň ke kraji, aby nepřekážela byla opravdu fuška). No teď už je opravená, obešel jsem se v MP Podhořany, mají tam opravdu hodně věcí. Valil jsem oči až na vrch hlavy. Mraky dílů na japonce až je stropu. Ochotně kůli dvoum bazmekům na zadní osu, za které jsem dal stovku přehrabal mechanik hodně beden náhradních dílů, ale nakonec se povedlo. Také jsem na Aukru koupil dva štítky, aby na mě nefoukalo, protože nad stošedesát se na tom nedá jet a přez dvěstě tak maximálně minutu, abych neuletěl. Tak teď mám dilema který tam dát a který poslat dál?

Drobek64
Drobek64 napsal 17.11.13 v 19:31 10b.

Nádherná, pohodová...co dodat

Frodo89
Frodo89 napsal 20.09.11 v 10:06

Zdravim do Drobovic No až na ty žlute lištičky a to červe plexi vypada skvěle... Jsem toho názoru že plexi na Nahače zkrátka nepatři...

Dolin
Dolin napsal 19.02.11 v 23:33

Tak tu závidím,..krásná!

istonbike
istonbike napsal 19.02.11 v 21:01

Nádherný Svalnatý Bike na kterém je na co se dívat 10b a užívej si té klasické síly a charizma

Čáp.
Čáp. napsal 22.01.11 v 22:28

Pěknej stroj !Ložisko rozety jsem taky měnil nenechal jsem to,ale zaplať pánubohu dojít tak daleko.Byla to jediná a doufám poslední závada na krasavici-10bodů!