stratos_r1250gs

Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník Meli
Vloženo 27.7.2010
Aktualizováno 14.4.2017

Absolutní nadšení. Těžko v téhle cenové kategorii najít Smrku konkurenci. Zatím jsme byli 2011 na dovolené po Balkáně, v roce 2012 v Istanbulu nakoukli na Asijský kontinent, v roce 2013 na Elbě a Karpatský okruh

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Prodejce tahá moto ze zahraničí - a musím uznat že na showroomu jsou samé voňavky (jak sám tvrdí - proč tahat něco co pak neprodáme)

Suzuki DL 1000 V-Strom: Za stejné peníze mnohem starší, větší spotřeba, problémové spojky, velké vibrace, špatné zpřevodování.

První dojmy - Moto padne opravdu ihned do ruky - a to tak, že každý kdo se na ní sveze pak dlouho přemýšlí jestli by si takovou neměl pořídit ačkoli třeba ani cestovní enduro nechtěl...

Po testu na dovolené: I plně naložená motorka je opravdu pěkně stabilní - pevnější konstrukce proti Alpovi je znát.
Spotřeba ve dvou, 3 kufry a hromada věcí na nich byla:
dálnice 6 L
mimo dálnici (90% dovolené) 4,3 - 4,8 - takže paráda. Nájezd na nádrž se proti Alpovi neskutečně prodloužil a to je super.

Jediná výtka - Vzhledem k celkově nižší světlé výšce je obzvlášť pokud pod motor namontujete šusplech z přetížené motorka břichoplaz, co škrtá i na retardérech u tesca, kde kámoš na Fazeru neměl problém... (stejně špatně jako já na tom byl kámoš na DL1000). Moto jsem si proto zvýšil o 4 cm a s prázdnou moto můžu jezdit i po schodech

---
Po Alpovi neuvěřitelný rozdíl tam, kde jsem jezdil 99 % = na silnici

Mimo asfalt si člověk stejně nejlíp užije s ostrym endurem (osobní zkušenost s Husabergem která do budoucna může znamenat rozmnožení v garáži...)

Za zimu 2010/11 vybaveno:
El. Zásuvka SW-Motech
Navigace Zumo 660
Zamykatelný držák navigace Touratech

Za zimu 2011/12 vybaveno:
Zadní progresivní pružina Hyperpro + úprava zadního tlumiče pro vyšší tuhost
Přepákování zadního tlumiče kratšími kostmi o 5 mm (zvýšení světlosti o 1cm)
Přední progresivní pružiny Wirth s olejem Motorex 10W
Sintrované přední brzdové destičky SBS

Sezónní výbava (jen na podzim až jaro):
Zubaté endurostupačky
Mitas E-10

Za zimu 2012/13 vybaveno
Zvýšení komplet o cca 40 mm (+prodloužení stojánků a přizvendnutí předního blatníku)
Pancéřové hadičky na přední brzdě
Zvýšení řidítek (ještě nevím jestli nechám, ale válelo se to doma po Transalpovi tak jsem namontoval)
Řidítka Renthal Dakar (lepší úhel)
Lámací páčky
Sklápěcí nožní brzda
Čirá sklíčka blinkrů

Za zimu 2013/14 vybaveno
sklápěcí řadička (v USA jsem ji s V-Strom lidma poptávali v dubnu 2013 a došla až na vánoce)
Zkouším nové Anakee III

vše komplet na mém webu

A co bude příští moto? Přemýšlel jsem o tom hodně a pravděpodobně V-Strom XT.

mari
mari napsal 07.01.17 v 18:15 10b.

pěkně upravenej malej Stromek, ať nadále slouží k plné spokojenosti

alexander
alexander napsal 29.02.16 v 20:37 10b.

škoda,že nám sundal ty weby...každopádně přeji už jaro

dedajirka
dedajirka napsal 12.02.16 v 11:46 10b.

Ahoj. Byl jsem na tvém webu. Super. Přeji tobě a tvé rodině mnoho štěstí. Jirka