Hyosung XRX 125 (2007)

Vlastník Lifer
Vloženo 27.7.2010
Aktualizováno 5.3.2017

Velké, dobře ovladatelné, ale hlavně pohodlné endurko. Disponuje nízkou spotřebou a skvělým zvukem. Perfektně akceleruje a v zatáčkách drží jak přibitá. Byla to moje nejoblíbenější hračka, než mě ji rozflákal nepozorný řidič v popelnici.

První dojmy - První dojmy se dost těžko popisují po několika letech. Vím, že jsem byl rád, že jsem vůbec uměl dojet domů. Všechno jsem se teprve učil. Maximálně komfortní pružení a relativně slabý motorek.

Prodaná...
Ve 125ccm 4T jedině enduro . Proč?
Čtyřtaktní dváca není žádnej rychlík, tak na co mít mini supersporta, když s ním sotva předjedete autobus? S endurem se dá vyblbnout v terénu a člověk na tom nevypadá jak vosa na bonbóně.
Byla to moje první motorka. Říkali jsme ji "kocourek". Napíšu tady všechny moje dojmy z tohoto motocyklu (najezdil jsem něco přes 7 000 km, než mě srazili).

Takže začnu třeba vzhledem:
Je to celkem velká dváca a to je pro mě plus vzhledem k mojí výšce. Myslím, že vypadá i moderně, ale plasty působí spíše levným dojmem (to jsou fakt maličkosti... hlavně že motorka jezdí).

Teďka něco k jízdním vlastnostem:
To odpružení je supeer (možná trošku měkčí, ale na silnici je to pohodlný). Méně ideální je jízda ve dvou v terénu... Občas zadní kolo dře o výfuk, ale na silnici není problém. Výrazně akceleruje od středně vyžších otáček (motor nevydává nepříjemné vibrace do řídítek a ani do stupaček i při vyžších otáčkách). Skvělá akcelerace vyniká ve městě. Ve dvou by to chtělo trochu jine zpřevodování. Jinak maximální rychlost jsem zkoušel na větší rozetě a dostal jsem se skoro na 100. V lehčím terénu si toto enduro vede opravdu dobře, ale na skokánky, či větší nerovnosti je odpružení příliž měkké. Na dorazy tlumičů jsem se však nedostal a to díky obrovským zdvihům. "Nakopávačka" příjde vhod, když jsou zasviněný kontakty na baterce a nejde nastartovat přes elektrický startér (dá se jezdit i bez baterky). Trošku mi vadí, že se někdy špatně řadí neutrál, ale to je jen o citu a zvyku (na kamarádově YBR jde neutrál daleko líp). Lépe se mi na ni sedí oproti Yuki TR. Díky nizko uloženému sedlu má skvělou ovladatelnost v nízkých rychlostech.
Ještě taková blbůstka: motorka mi nešla zvednout na zadní. Né že bych to nějak potřeboval k životu, ale vždycky jsem si to chtěl skusit. Podařilo se mi to snad jen jednou a to když byla motorka studená (asi dva metry jízdy po zadním ). Víckrát jsem to nezkoušel, protože vím, jaká je to zátěž pro vidlu a řetěz.

Za zmínku určitě stojí i spotřeba paliva. Za 150 Kč paliva se dá najezdit 160 kilometrů, což je pro mě naprosto vyhovující (tuto spotřebu jsem naměřil při svižné jízdě ve dvou). Ovšem je nutné mít motorku bez různých "tunerských" úprav a samozřejmě čistý vzduchový filtr a správně seřízený motor.

Údržba této motorky je velice snadná. Konstrukčně je to jednoduchý motocykl. Až na seřízení ventilů jsem dokázal vše z hlediska údržby.

Jestli si chcete pořídit motorku, tak vám tuhle vřele doporučuju. Neměl jsem s motorkou problémy. Nic se nezničilo, až na špici v předním kole - moje vina, nemám jezdit přes díry ve velké rychlosti). Doporučuju Vám shlédnout celý deník - jsou tam nejaktuálnější fotky.

Jinak fotky nic moc... radši jezdím, než fotím

Lifer
Lifer napsal 27.06.12 v 20:57

Vědět o té stránce dřív, tak si nekoupím Yukinu. Ale tak co, změna je život, bohužel v mém případě spíše k horšímu. Kdyby někdo váhal mezi Hyosung RX 125 / Yuki TR 125 tak určitě hyosung, protože je to držák a nevibruje tolik.

Geogino
Geogino napsal 27.06.12 v 18:00

Moc pěkná dávám 10 budů. Jinak případné díly seženeš na těchto stránkách www.hyosungmoto.cz za perfektní ceny, specializují se jen na značku Hyosung

gozer
gozer napsal 08.09.10 v 16:26

fakt dobre moto toto koukam vam tady ty hoysungy začinam zavidet :)

Horus
Horus napsal 27.07.10 v 12:12

Parádní dváca, taky jsem jí chtěl, jenže u prodejce byly nějaké problémy s papíramam a mi se nechělo čekat, měl to na německých dokladech...jinak, vidím že taky nejsi z daleka, tak kdybys chtěl zajezdit ve větším počtu, určitě se ozvi...jinak za moto dávám 10