Suzuki AN 400 Burgman (2010)

Vlastník Denoo
Vloženo 25.7.2010
Aktualizováno 30.5.2012

Suzuki Burgman 400 K9 kupena v suzuki 5 mesiaci 2010,

motorka predana

Mal som viacero skutrov, zacalo to 80cm , neskor 125 ka, 150 ka , a este rok dozadu to bol kymkac grand dink 250 , vsetko boli skutre kupene uz jazdene, a okrem posledneho boli vsetko dovozy s IT.

Po dlhsej uvahe som sa uz rozhodol ist do noveho , a skusit nieco od suzuki,musim teda podotknut ze hlavnu rolu zohral vzhlad ktory snad nema konkurenciu v oblasti skutrov, alternativne som rozmyslal na bg 650 ale tam ma uz odradila cena ktora bola este o hodne vyssia, naopak u bg400 som natrafil na akciovu cenu 5600 euro, tak nebolo nad cim vahat. Farba cierna mi akurat sadla, urcite k nej sadne vela doplnkov ktore su vacsinou ciernej fabry.
Prisiel som , zaplatil som, a hned prva cesta 120km domov, zabeh 50km rychlostou bol zabijak, ale prvych 800km som dako zvladol, a potom uz konecne som mohol trosku skuter aj odtestovat vo vacsich rychlostiach.

Zacnem tym, cim sa skuter naozaj moze chvalit. Potesi urcite zavazadlovy priestor pod sedadlom ktory je ohromny, 62l je naozaj fajn, a bocne odkladacie pristory napr na naradie a lekarnicku ktore su este v kufri pod sedadlom pridu vhod. V predu odkladacie dva male neuzamikatelne priestory skor na malu drobnost ako doklady, pod nimi este jeden vacsi, uzamykatelny , z pravej strany pomerne hlboky priestor , z lavej strany je bateria, co povazujem za celkom fajn umiestnenie.
Za plus povazujem moznost objednania kufra aj s plotnou original suzuki, teda aj vo farbe skutra, objem 47l, ten som si dal aj dodatocne namontovat.Taktiez aj dva bocne 21l kufre. Spolu s nim originalne vyhrievanie rukoveti, ako aj chranice ruk pred vetrom taktiez vo farbe skutra.
Co sa tyka jazdenia, v podstate som velmi spokojny, motor ide celkom slusne az do 140 ky zrychluje pomerne svizne, potom sa uz pomalsie splha az na moju maximalku podla tachometra 160-162km/h.
Mesto az tak tomuto skutru nesedi , no hlavne rozmery a vaha 220kg je hodne, drzat takyto sktuer napriklad na mieste na semaforoch moze byt problem, teda ja som mal skusenost ze som zastavil na trosku zaprasenej ceste , podsmykla sa mi noha, a skuter bol takmer na zemi, ani neviem ako som ho udrzal ,ale udrzal aj ked za cenu velkej modriny na lavom lytku :)), a to som neni ziadny drobcek, 188cm 105kg, myslim ze subtilejsia postava okolo 160cm by mohla mat problemy s manevrovanim s takymto skutrom. Dalsi dovod preco mi v meste nesedi, je stale problemova spojka, ktora pri rozbehoch vydava zvuky, a plynulost rozbehu je tiez mizerna., a musim podotknut po 2000km od kupy som musel uz navstivit servis na jej vycistenie co ma stalo 60 euro -- velke minus od mna.. Taktiez uz treba ratat ze prepletanie sa kolonami bude problemovejsie. Osobne som to uz radsej neskusal .

Spotreba paliva ako ukazuje palubny pc je 3,4 l cca, pri jazde po dialnici je to este menej, co povazujem za celkom pozitivne vzhladom na obsah a hmotnost skutra a v podstate aj moju :) , s priatelkou stupne spotreba o 0,2l cca.

Pre mna je idealna rychlost 90-100 km/h kde sa da ist na nejakych 5300ot. , pri konstantnej rychlost 110km/h po dialnici sa este zmestin do 6000ot/min,
Pri rychlost okolo 100km/h je ale uz trosku prikratke celne plexisklo a vsetko mi bije zrovna do prilby , a taktiez sa mi zda ze sa trosku nadmerne vlni. TO sa da vyriesit ale vacsim, mozno pevnejsim ,,,

Osvetlenie v noci je v poriadku, a pri svietenim spolu s dialkovym, je cesta nadherne osvetlena. Urcite nadherne osvetlena je aj pristrojovka do oranzova.

Pri pohlade na pristrojovku vidiet tahometer,otackomer, potom este dva mensie ukazovatele stavu paliva a teploty chladiacej kvapaliny. V strede je umiestneny palubny pc, pocet km, teplota vonkajsieho prostredia,, spracovanie je naozaj dobre , ci mi ale naozaj chyba ukazovatel rezervy paliva, co povazujem za zbytocnu chybu, kedze tieto veci vidime aj u najlacnejsich 50cm cinskych skutroch, taktisto kontrolku dobijania baterie by tam mohli dat. A ukazovatel paliva v nadrzi ukazuje dost klamlivo, dlhsi cas je plna nadrz, ale ked sa rucicka uz pohne, uz ide pomerne rychlo dole. Trosku mi chyba moznost vypnutia stretavacich svetiel.Zvukova signalizacia zapnutych smeroviek mi taktiez chyba, viac krat sa mi uz stalo ze som jazdil so zapnutou smerovkou.

Ked to vsetko zatial zhrniem , 5000km najadene na novom skutri: nadherny , velky skuter, velke odkladacie priestory, silny motor, dobra spotreba, velmi nepodarena spojka,par drobnosti ako chybajuca kontrolka rezervy paliva ,,

Skoda za tieto chybicky, ktore naozaj nemuseli byt, potom by som skutru dal urcite 9/10 , jak nie aj 10/10.

10.8. 2010 - takze vymena seriovej suzuki spojky za mallosi (cena 160euro), pruzinky vsetko ostalo povodne , prve km su super, uvidime ako dlho vydrzi spojka, urcite dam vediet, zatial 200km konecne pekne plynule rozbehy z miesta

ixoixo
ixoixo napsal 10.11.19 v 19:48

Ahoj, chcel by som sa spýtať - kde sa ti podarilo zohnať držiaky na bočné kufre? Nevidím ich v žiadnej ponuke e-shopov... Ďakujem.

DoctorKiller007
DoctorKiller007 napsal 14.08.13 v 08:36

Kurva ten je krásnej,já prodávám svoje xv 1100 a chci něco pohodlného a tohle asi bude ono.

majkl_bb
majkl_bb napsal 09.03.12 v 23:25

Já si koupil Burgmana na popojíždění do Brna. Je to sice 250-ka, ale rozměrově i váhově shodná se 400. Málokdy mám problém, že bych neprojel kolonou. Jeho rozměry a hmotnost mně vůbec nevadí. Teď jsem si koupil Nexuse 500, mám ho měsíc a co nevidět půjde z domu. Je rozměrově o něco menší jak Burgman, ale má vysoko těžiště, nesedí se na něm tak pohodlně a hlavně má asi o 10 cm výš sedlo, což je velká nevýhoda. Když pak člověk potřebude například couvnout, těžko se odráží od země jen špičkou. Hned jak ho prodám, chci si taky pořídit K7-K9.

Denoo
Denoo napsal 25.10.11 v 13:50

spojka moc nepomohla, ale treba si zvyknut, ine neviem uz poradit ,

Mikino
Mikino napsal 17.09.11 v 22:49

Súhlasím s Denoom a jeho recenziou. Mám K8 a veľmi podobne skúsenosti (tie pozitívne) ale aj tie isté problémy so spojkou. Pre Suzuki je to hanba a aj to, že to v autorizovanych servisoch neriešia na záruku výmenou nejakého dielu, ktorý by problém odstránil.
Denoo, aké máš skúsenosti s novou spojkou Mallosi po nejakých odjazdenych km (to vrzganie, trasenie pri rozbehu, zrychlovanie, prípadne maximalka)? Kde si ju kupoval?
PS - motorka je dosť veľká a ťažká.