Suzuki GSX-R 750 (2001)

Vlastník Luke-78
Vloženo 19.7.2010
Aktualizováno 2.2.2013

Tak se to konečně povedlo a je doma zase supersport. Je to nádherný bike, ke kterému mě to táhlo odjakživa. Cesta k tomuto biku byla dlouhá a trnitá, ale jak se říká, trpělivost růže přináší. Je to má vymazlená motka.

První dojmy - První dojmy? Je to opravdová síla a nádherný pocit. Motorka je suprovně ovladatelná, tahá už od spodka a brzdy jsou dostačující. Zvuk je naprosto famózní, prostě a jednoduše paráda.

Úvod:

Byl jsem majitelem celkem slušného naháče CB 900f, ale zjistil jsem, že to není má krevní skupina a tak jsem brousil po něčem jiném. Nechtěl jsem motku zdlouhavě prodávat a tak jsem nabídl výměnu. Napsal jsem pár dotazů a tak to všechno klaplo a domluva padla. Vzal jsem svého Horneta a jel jsem do Uherského Hradiště., celý napnutý a nedočkavý, jak celá věc dopadne. Horník byl super stroj, který sloužil věrně a dobře, ale srdíčko mám pořád ještě u kapot. Po pár desítkách minut, vzájemného okukování a seznamovací jízdy, bylo rozhoddnuto. Zpět jsem jel už na naší druhé Zuzance. GSXR 750 K1, r.v.2001, 103 Kw, laďák ARROW (nádherný zvuk). Není co dodat. Výkon naprosto dostačující a o pocitu jízdy radši nebudu ani mluvit, prostě orgáč!!!

Obecně:

Jednoduše slečna dokonalá. Strašně jsem toužil po tomhle GIXU. Motorka je dovezená z Uherského Hradiště po majiteli, který se o ní pravděpodobně hezky staral. Má původní lak. Kapotáž má pár drobných šrámů a prasklin z kolize, kterou měl předchozí majitel. Nic co by šikovné ručičky nedaly dohromady. Zuzanka byla padená pouze na pravý bok, tak si v zimním období trošku pohraju, ale jak říkám, nic hrozného. Motor jede opravdu hezky, najeto poctivých 16 000 km. Mašinka je v originálu. Je to skvěla motka, alespoň já ji tak hodnotím.

jízdní vlastnosti:

Pokud můžu hodnotit a motka je vyladěná tak jak má být, je to opravdu mazec. Jízdní vlastnosti jsou excelentní. Je to mrška, která dokáže pořádně vycenit zoubky. Perfektně drží stopu a je lekce ovladatelná. Jízda s touto dračicí mě vždy zatáhne do jiného světa a proto ji miluji.
GIXO je opravdu ideální stroj pro dokonalý požitek ze sportovní jízdy. Od cca 3000 rpm motor táhne silně a nepovoluje. Vše je o rozumu a ten zejména v sedle musí fungovat na 100%. Na známých úsecích, kde je dobrá viditelnost se otáčkoměr do červeného podívá, takže výkon se využít dá. Co se výkonu týče, v cca 10 000 rpm jsem se nestačil divit, co na mne ta potvůrka vytáhla a jak mne stihla překvapit. Tak obrovský zátah a síla, kterou jsem už v tolika rpm neočekával. Nástup byl tak razantní, jako když vás to vystřelí z praku. Úžasná věc!!! V každém případě mi došlo, že tady končí sranda!!!

ostatní:

Váha je nějakých 191 Kg. Možná působí, že je trošku obézní, ale to jí dává svoji stabilitu a přirozené charisma. Spodek je vzhledem ke kobylkám, které Zuzanka má (103Kw) naprosto dostačující. Nad 6 až 7 tis. pořád ukazuje, že nepatří do starého železa a začíná (peklíčko). Pořád slušně prohání i novější biky. Koupil jsem jí nedávno, tak doufám, že nějaké ty kilometry ještě letos najedeme. Co se cestování týče, je to sice supersport, ale krásná, opečovávaná, vymazlená klasika. Prý rozhodně pohodlnější, než dnešní supersporty (říká můj baťůžek). Zatím naprosto spolehlivá. Jinak hrubej nekompromisní stroj. Tak hodně šťastných kilometru bez nehod.

nové:

Něco nového. Najeto máme společně zatím cca 2000km a tak toho moc nebude. Jak jsem již psal, váha stroje je tak akorát, takže manipulace s mašinou je celkem v normě. Jízdu si užívám, když jedu sám, ale i naprosto stejně při jízdě ve dvou. Výkon, kterým GIXO disponuje je natolik dostačující, že to člověk ani nemusí řešit. Co mne velmi příjemně překvapilo, jsou brzdy. Pancéřovky dodaly GIXU opravdu šmrnc. Přední plexi je racové v černé barvě, takže celkem pěkně rozráží odpor vzduchu. Vzhledem k tou, že je na motce laďák i s kompletníma svodama od AROW, je to něco, co dává motce přirozené charizma a luxusně lahodí mým uším.

Monče
Monče napsal 20.05.11 v 09:51

Neboooj, nerozštípu, bude mně učit mistr ne??? A že jsem jednou spadla... toho bude .Už se těšííííím!!!

Sphere
Sphere napsal 17.05.11 v 11:31

je hezká ať slouží 10

COMPANY
COMPANY napsal 30.01.11 v 12:30

Monče
Monče napsal 30.08.10 v 14:25

Lásko moje, ty víš, že to co jsi udělal ti nikdy nezapomenu . Konečně SUPERSPOOOOORT!!! Je nádherná, vymazlená, krásná, dravá, hravá... WOW. Nemám slov. Krásně se o ni starej a spousty km bez nehod. A samo za 10b

Deniz-03
Deniz-03 napsal 30.08.10 v 13:12

Taťko díky za 10-tku. Ty ji máš taky nádhernou, jede jako blesk, něco o tom musím vědět, když mně občas vozíš . Hodně šťastných km i s mamkou. A samo za 10b