Yamaha FZ1 Fazer (2009)

Vlastník Boss.trx850
Vloženo 8.7.2010
Aktualizováno 8.8.2023

Přední kotouče dosloužily

Vloženo: 03.03.2023, Uskutečněno: 03.03.2023, Stav tachometru: 51843 km, Zhlédnuto: 40x

Už loňskou sezónu jsem cítil, že mi vibruje přední brzda při brždění. Ještě jsem to dojezdil, ale necítil jsem se s tím dobře. Proto v zimě došlo na laické proměření mikrometrem. Zjištěny rozdíly v tloušťce po obvodu minimálně na jednom z kotoučů (měřeno se slušnou hladinkou rumu v krvi).
Kotouče jsem po předchozí domluvě dovezl do Všechovic panu Zelovi z www.motokotouce.cz
Ten je proměřil střízlivý a ihned referoval, že oba mají rozdílnou tloušťku po obvodu a jsou mimo toleranci rozdílů v tloušťce. Celková tloušťka pod limit ještě nebyla. Navrhovaná oprava:
1)varianta-roznýtovat, líznout na magnetce a snýtovat (dost peněz, ale už omezená životnost vzhledem k již najetým 50 tis. km.
2)varianta-roznýtovat a vyměnit věnce za nové, buď zubaté dle návrhu, nebo kulaté dle originálu.
Varianta 2 byla jasná a v originálu-mám rád původní vzhled. Navíc jsem si objednal obložení od EBC dle doporučení pana Zely. Varoval mě před nižší životností, ale je to daň za lepší brzdný účinek. Pár týdnů to trvalo, ale jsou nádherné. Cena myslím 8400kč/2ks kotoučů + cca2000kč/2sady obložení.
Proběhla očista kola, následné navoskování a pak montáž kotoučů (šrouby samozřejmě na lepidlo. Zatím není kolo na motorce. Ještě musím vyčistit třmeny, pístky a vyměnit obložení. Jsem zvědavý, jak to bude kotvit.

Pedl (178) napsal 10.03.2023 v 15:51

Myslím, že EBC desky mají dobrou životnost

Milan1963 (272) napsal 03.03.2023 v 21:51

• Servis+údržba

Zima je dlouhá a už bylo třeba, dát pár věcí do pořádku. Originální řetězová sada dosloužila. Proto jsem objednal vysněnou rozetu Supesprox-Stealth. Byl problém s barvou. Chtěl jsem stříbrno-černou (46zubů-origo je 45) a

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.03.2020
    Uskutečněno: 26.03.2020
  • Motoškola jízdy po zadním kole 6-7.7.2018

Tak jsem dostal k narozeninám od přítelkyně a rodičů předčasný dárek ve formě voucheru na tuto motoškolu!!! :-DD Samozřejmně jsem o tento druh "zábavy a posunu v ovládání motorky" stál. Takže jsem si udělal výlet na m

Typ: Reportáž
    Vloženo: 16.07.2018
    Uskutečněno: 15.07.2018
  • Power Comander V.

Konečně při velkém servisu došlo i k montáži Power Comanderu V., který mi tu ležel skoro dva roky pod stolem. Nechtěl jsem z ní dostat za každou cenu moc kraválu a maximální výkon, ale hlavně ji sladit s výfukem (aniž by

Vloženo: 29.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018