Yamaha YZF 600R Thundercat (2000)

Vlastník Auror
Vloženo 2.7.2010
Aktualizováno 4.10.2012

Tcat je dobra motorka, ale pro začatečníky bych ji nedoporučoval. motorka je relativně těžká, ale zase nabízí dobry posez-má trochu horší převodovku-problémy kolem 1čky-2jky a neutralu. Ale má dobrej zátah + je dobrá i na cestování i rychlejší přesun

Je to nádhera je to uplně přesně to co jsem od moto očekával-po přechodu z gs500. Má to tu správnou akcelaraci jakou jsem potřeboval. Tzv když potřebuju předjet kamion na dálnici v 90 Km/h nemusim podřazovat o 2 rychlostní stupně a davát plný plyn.

6.3.2011 Zakoupen a nainstalován Factory Pro Shift Kit for YZF600R 97-06. Je to kit, který zlepšuje zařazení(nezařazení) 2jky-což jeu Tcatů známe věc, že ta dvojka blbne skoro u každého kusu. Zatim musim řict, že je to opravdu znát-neutrál se sice řadí teďko obtížněji, ale není to takový to známy rozjetí na víc otáček z 1čky a pak falešný neutrál-teďko zapadává dobře(ale zase když jsem to řadil tušim při 13 tis otáčkách tak zase nezapadl i s kitem-ale jako kdy člověk řadí dvojku v takovýhle otáčkách :) ), a že jsem rád že jsem ho koupil z USA i s poštovným mě to vyšlo tušim na cca 2300 Kč což je parádní ceny si myslim. Jednoznačně můžu doporučit i ostatním. Sice montáž je fakt horor, ale kdybych to měl dělat teďko znovu tak to mám celý tak do 30 min hotovy, když do děláte poprvé počítejte tak 2-3 hodky.

Zhodnocení: Motorka není špatná, ale jelikož je to relativně rarita na trhu s 600, tak se Vám bude následně i hůře prodávat. Pro TCAT je cesťáko sportovní velmi dobry kompromis mezi všemi. Všechny, ale mají problémy s tou dvojkou časem+velmi často se projevuje při razení "falešný neutrál". Kdybych si ji měl kupovat zase určitě bych ji nevolil. Je to relativně velká a těžká kráva-proto nechápu, že ji všichni doporučují začátečníkům. Ovšem zase velmi velké plus je to, že oproti podobným supersportům z roku 2000 cca vypadá designově mnohem lépe, než většina konkurence. Např. nemá to takový ty šílený podpěry kapotáže u vzduchového štítku to vypadá dle mě naprosto otřesně. Takže se postránce "designu" proč ne, ale jinak bych doporučoval si volit spíš, když Yamahu tak Fazer 600 nebo, když máte víc peněz tak R6.