Yamaha YZ 125 (2001)

Vlastník grovestreet
Vloženo 30.6.2010
Aktualizováno 16.9.2010

Yamaha YZ 125 je ostrá 2T motokrosová pila.
Kdo nezná, měl by poznat!

Naprosto skvělá motorka, po přestupu ze silnice má člověk smíšený pocity v terénu, po prvních jízdách skoro krokem sem vážně uvažoval že to snad zabalim, že to nebude pro mě. Splet sem se, po pár jízdách je to naprosto návyková záležitost, jediný co mě dostane domů je fakt že mě ruka bolí tak že ani nezmáčknu spojku :D

Motorově... lehoučkej malinkatej motůrek v sobě ukrývá zlo. Kdo by řekl, že takovej prcek dokáže vyhnat stádo 40 koníků :)
Zde je ale potřeba dávat kvalitní olej, netrápit studený motor, motor je po opravdové GO takže zatím na to sahat nemusím, hodil by se měřák MTH kvůli servisním intervalům, kontroly a udržby.
Když se jezdí pod přívěrou, je to takový rychlejší simson, jak se ale otevře, motorka vystřelí vpřed a začne neskutečně zrychlovnat (na silnici), v terénu se tohle projeví neustálím hrabáním a tak je o zábavu skutečně postaráno.

Tohle musí vychytat dobrej podvozek, a to YZo skutečně má. Zadní centrál je měkkoučkej takže perfektně kopíruje všechno co se dá. Přední vidle jsou skutečně tvrdší než jsem čekal, to zajistí že se motorka po dopadu na zem (kolama! :D ) neponoří do dorazů a nerozhodí vás.

Občas to potřebuje i dobrý brzdy, to jsou opravdu jedovky, ikdyž se na první zmáčknutí zdá že je to nic moc, na silnici jdou kola pěkně strhávat, dávkovatelnost mi ale nepřijde zrovna ideální... Nic nic a najednou bum, tohle platí spíš u zadní brzdy.

Převodovka je zvláštní, chce to ze začatku jistý pochopení :) Hlavně na silnici má člověk pocit že to neřadí, kvuli krátkým převodům, jak se to vyžene tak je to jen Bzzz(přívěra pryč)ZZZ.. ZZZ... ZZZ... ZZZ... ZZZ... a potom by tam člověk kopal ještě dalších 10 rychlostí :D
Jasně, na silnici to není, v terénu tohle zanika ale pořád to tam pěkně padá a nestíhá se skoro řadit.

Co se mi líbí?
- Je to naprosto návyková záležitost :)
- Pořádnej výkonovej kopanec po otevření přívěry
- Je vysoká
- Skvělá ovladatelnost, váha!
- Jednoduchost
- Přístup ke všemu možnýmu
- Podvozek
- Návykovej zvouček 2T
- Všude zajede
- Rychlost na silnici
- Miluju se v tom vrtat a opečovávat jí když je nuda :D

Co se mi nelíbí?
- Proč takový motorky nedělaj na papírech? :(
- Chybí rezerva paliva
- Občas až moc koní který začátečník nezkrotí :)
- Někdy chybí lineárnost výkonu (výjezdy, nebo když zapadnete tak se hoodně špatně vyjíždí - buď to chcípne nebo pořád hrabe) Hold to není žadny enduro :)

...2T POWER... :)

16.9.2010 PRODÁNA

grovestreet
grovestreet napsal 08.03.11 v 22:12

Tak to sem rád, snad budeš spokojenej. Mě pořád mrzí že musela jít z domu kvůli autu, skvělá motorka, skvělej koníček

kubakozeluh
kubakozeluh napsal 23.02.11 v 17:42

Super popis...asi díky tutomu popisu jsem se rozhodl také pro YZtko :)...10b:)

grovestreet
grovestreet napsal 17.09.10 v 12:48

Jo taky doufám, bude mi chybět mrška

Martic
Martic napsal 17.09.10 v 08:18

Tak už je koukám pryč . Doufám že se dostala někam, kde ji bude dobře jako se měla u tebe .

Martinpetricek2
Martinpetricek2 napsal 12.08.10 v 14:13

Taky chválím popis na živo neskutečná motorka ,Pěknééé Mnoho pěkných krosových kilákuu.