BMW R 1150 GS (2001)

Vlastník jetam
Vloženo 22.6.2010
Aktualizováno 20.4.2014

Vloženo: 16.03.2013, Uskutečněno: 08.03.2013, Stav tachometru: 98320 km, Zhlédnuto: 29x

Jelikož motorka má svůj věk a km blížící se 100 000km bylo potřeba něco vyměnit a něco sem se rozhodl vyměnit preventivně.
Kromě klasického servisu výměny náplní (olej, převodovka, kardan, brzovka) sem dal nový vzduchový a palivový filtr, nové svíčky.
Seřizovali se ventily a dělala synchronizace vstřiku. Všechno se za 10 000km skoro nepohlo.

Nechtěl sem se do tohodle pouštět sám hlavně do výměn ložisek tak sem to odvel kousek za Brno k Tondovi Janouškovi.
Neuvěřitelně šikovnej chlapík a přecinzí kam sem na něj hrabou autorizovaný servisi.

Potřeboval jsem nový zadní brzdový kotouč a destičky. Destičky brembo a kotouč NG.
Vyměnil jsem komplet brzové hadice za pancířky PP tuning, přeci jenom měli hadice 13let

Měnili se ložiska a kardanu a zdaním kole.
V kardanu byli potřeba, bylo úplně zatuhlé a jeden čep zbroušen, přitom vule byla naprosto minimální. Jak moc špatně na tom byli se zjistilo po rozebrání.
Ložisko v zadním kole bylo v pořádku, ale vyměnil sem ho preventivně.

Nechal sem vyměnit i řemen k alternátoru, sice je výměna po 60 000km ale udělal sem to hned at se s tím nemusím za 20 000km srát :)

Rovnou jsem si nechal udělat i zásuvku na 12V do zobáku, zásuvka je přes pojistku napojená přímo na baterku.

Cela tahle sranda vyšla kolem 18 000,- a jenom materiál byl za 15

Celé sem to završil převozem motorky po ose od Brna do Prahy v 8 večer a -8°C a zjištěním že mám roztržený obě boty ve švu a solidně mi do nich táhne.

mag. (21) napsal 07.04.2013 v 15:19

Krásná práce

• Trošku tuningu :)

Jelikož mám míň času na ježdění o to víc mám času na nakupování kravin Vyměnil jsem přední plexi kryt světla za mřížku, 1. to líp vypadá , ale hlavně 2. se mi přestalo přední světlo odrážet do plexi což mě pří jízd

Vloženo: 15.08.2015
    Uskutečněno: 15.08.2015
  • Nové kufry a pár doplnku

O hliníkáčích jsem přemýšlel už nějakej pátek. Jelikož tehle rok plánuju Kosovo a šotoliny v Rakousku a možná nějakou albánii bylo na čase vyměnit plastáky co by asi nepřežili až to někde zahodim mimo silnici. Přemýšl

Vloženo: 20.04.2014
    Uskutečněno: 20.04.2014
  • Údržba

Tak sem po zimě dopřál motorce další preventivní údržbu. Krom oleje a seřízení motoru sem si nechal vyčistit startér a zrepasovat altík. Startér se vyčistil a vyměnilo se ložisko, to samé se vlastně udělalo u altíku,

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 30.03.2014