KTM 990 SuperDuke (2009)

Vlastník DevilX
Vloženo 4.6.2010
Aktualizováno 8.6.2010

KTM SuperDuke990 - původ Německo, zakoupena 4.6.2010

Jedná se o model 2009 zakoupený v Německu. Zatím jsem na ní moc nenajel ale jdu to dohnat ..

Ták, snad se trošku rozepíšu a napíšu něco slušného

Od zakoupení uplynula nějaký doba a docela jsem najezdil, není to ještě moc ale už si troufnu nějak "zrecenzovat" ten úchvatný stroj.

SuperDuke 990 se mi vždy líbil jako motorka, tudíž vzhledově. Pro mě naprosto neodolatelná mašina a po pár svezeních na kamarádovém SuperDuku mi bylo i celkem jasné za co vyměním Fireblade. Tyto dvě motorky nejdou srovnávat, Farouš je sport a SD je naháč, já bych to spíš napsal jako FUN naháč .
SD má své plusy a bohužel i mínusy ale to má každá motorka. Pro mě je mínus, že to strašně žere . Člověk chce jet fakt pilu, a za nedlouho musí tankovat ale to samé i jiné motorky. Nicméně mě překvapilo jak tu mnozí píšou, že to je nepohodlná motorka. Z mé zkušenosti se na ní cítím líp než na Faroušovi. Je to asi na řidiči ale mě ta motorka prostě příjde pohodlná a nebál bych se jet klidně i na druhou stranu republiky. To samé má snoubenka, už na ní taky strávila nějakou tu hodinku a říkala, že totálně v pohodě! Na Faroušovi jí bolely záda, začla bolet prcina. To se jí zatím na SD nestalo a to mě poměrně dost překvapilo !!

Jízdní vlastnosti a poznatky
Jak jsem již psal, motorka si docela dost pápne benzínku ale to bych nebral jako úplné mínus, je to kompenzované tím, že to je prostě dravec, který jede tam, kam ho pošlete. Motorka 100% poslouchá, dodává v celém spektru otáček výkon a docela umí i jet. Měl jsem strach, že to nepůjde klopit jako supersport, ano až tak to nejde ale nad mé překvapení to jde hodně dobře. Po pár KM v sedlech jsem se oťukal a začal si troufat, motorka mi dodala takovou tu jistotu, že udělá co chci. Maximálku jsem zkoušel a dosáhl jsem prozatím 235 Km/h ale byla tam ještě malá rezerva ale u SD nejde o maximální rychlost, jde o ten super zážitek jízdy.

Včera jsem SD půjčil kamarádovi co má motárda, nepochopil jsem co na ní dělal. Jezdil si na tom jako by motorka měla 50kg, drift, zadek, drift, plnej, koleno na zem..
Prostě mi SD příjde jako všestranná motorka pro každého. Každý by si na ní našel to svoje!

Časem se zase rozepíšu ale teď obleču kombu, sedám do sedla a jedu to prohnat :-.) holahej!

freestr1
freestr1 napsal 05.07.13 v 15:20 10b.

Krasnej Dvouval jasnych 10 b. A preju hodne ujetejch km

Tikous
Tikous napsal 22.09.12 v 21:56

nádhera, snad mi taky jednou bude stát v garáži

drippera
drippera napsal 17.03.11 v 21:25

Nádhera. Tohle je můj další nesplněnej sen. Chci ji do garáže vedle svojí MTS!!! Stýská se mi po Tuonu a na druhou stranu nechci přijít o své pohodlíčko...

_Tomo_
_Tomo_ napsal 16.12.10 v 10:24

Pecka stroj! Dobře vypadá, je správně nasraná a má nejlepší počet válců! :) Jasných 10b

Deniz-03
Deniz-03 napsal 30.08.10 v 13:10