renocar_unor

BMW K 1200 R (2007)

Vlastník davmat
Vloženo 26.5.2010
Aktualizováno 26.5.2010

Tehdy i dnes skoro nejlepší volba, pokud by ste chtěli charismatickou motorku a Harley by vám v něčem nevyhovoval..

BMW K1200R je motorka, která si vás získá od prvního okamžiku..Nejenom svým vzhledem Bendra z Futuramy, ale i jízdou a komfortem. A je jedno, jestli jedete kochačku do stovky anebo palbu na dálnici, kde se vám chlupy zježí při zvuku motoru nad 6000 otáček za minutu, tak nějak samozřejmě.
O jejím skvělém ovládání, motoru a jízdě už bylo napsaného hodně, tak já přidám jen pár postřehů na hraně z mé osobní zkušenosti..
Stalo se mi, že mi při dobržďování na křižovatce v rychlosti okolo 5km/h zničeho nic vyply brzdy, ale tak, že páčka ztuhla, ani opětovný mačkání nepomáhalo a já ťuknul do nárazníku auta přede mnou..Na nožní brzdu jsem si v tu chvíli ani nevzpoměl. Mělo tam pěkný umělecký otisk vzorku z přední pneumatiky, ale nic naštěstí neprasklo..Po rozjetí vše opět fungovalo bezvadně. Asi za 14 dnů jsem měl garančku na 10000 km, uvedl jsem to jako reklamační opravu, tak nevím, jestli chlapci z autecu s tím něco udělali, ale už se to od té doby nestalo a nyní mě čeká třetí garančka..
Originální baterie mi umřela snad přesně po dvou letech ze dne na den. Nejlepší na tom bylo, že se to přihodilo při zahájení moto sezony pořádané tehdejším hlavním dovozcem ze Stodůlek, všichni se rozjeli ke společné jízdě naproti grilovanýmu vepříkovi a já tam sám ,uplakánek, na betonovým parkovišti marně mačkal startovací tlačítko..
Další drobností na kráse je úzká dosedací ploška na opěrné nožce stojánku, takže se mi stalo, že i asfaltová plocha mě vyvedla z omylu o své pevnosti..A poslední věcička jsou směrovky, resp. jejich ovládání, kdy s takovou motorkou chcete po odbočení pořádně vzít za plyn a místo toho , samozřejmě pokud nechcete čekat na automatiku, která to za vás po pár sekundách vypne, vypínáte blinkry palcem a nestíháte točit plynem...Ale to všechno jsou opravdu jen droboulinké pihy na kráse, jinak dokonalého stroje a možná třeba, že jen toho mého kousku..

COMPANY
COMPANY napsal 21.10.10 v 10:44

kóča2
kóča2 napsal 02.06.10 v 16:55

Pěkné K taky mě čeká servis tak přemýšlím kam to šoupnu, náhodou jsem jel v Brně kolem Renocaru dobrej pokec fajn prostředí tak asi tam

micak
micak napsal 31.05.10 v 18:40

pepe.k
pepe.k napsal 28.05.10 v 14:30

jo pekny
jinak baterie mi taky umrela z minuty na minutu, nastesti na benzine, nastartoval jsem to pres kabely a auto

kizak
kizak napsal 27.05.10 v 20:27

hm.. taky čekám na lepší počasí že ji nafotím, ale jak to tak vypadá tak tento rok se asi nedočkáme...