renocar_unor

MZ ETZ 251 (1989)

Vlastník fery251
Vloženo 24.5.2010
Aktualizováno 22.7.2011

Spolehlivá kamarádka pro výlety, malá spotřeba, dobrý výkon

Jsem spíš pohodový jezdec, chci obratnou motorku, nepotřebuju rychlost, čím rychleji jedeš, míń toho vidíš. Baví mě projíždět zapadlé vesničky na vysočině a sledovat život. Je to nádhera loudat se krajinou, cítit vůni grilu, odpovědět na pozdrav klukovi na pionýru nebo stát na kopci a koukat do kraje. Tohle v autě nezažiješ, jet krajinou a žít jen pro tu chvíli. Jenom ten kůň holt neřehtá, ale krásně vrčí a brní do rukou. I když je to jen emzeta.

Už je to přece jen veteránka a měla by nejspíš být v originálním stavu, jenže ještě má pořád dost síly a občas mi zvedne adrenalin. V porovnání s Jawou 350, která je vrstevnicí je MZ mnohem živější a obratnější. Je pravda, že Jawa má víc místa pro spolujezdce, ale MZ má hezčí design. Navíc je to jednoválec a čím je vše jednodušší, tím míň hrozí závad. U těchto strojů ale stejně platí, že záleží na kuse. Někdo nedá dopustit na Jawu, někdo na MZ. Každá liška chválí svůj ocas a ta která ho nemá říká: Dobře bez něj.

MOTORKA VOZÍ DUŠI, AUTO JENOM TĚLO

Tak už jsem Bertíka poslal do světa. Doufám, že s ním bude nový majitel spokojenej stejně jako já.

jitiho77
jitiho77 napsal 02.09.16 v 21:40 10b.

Je nádherná !!! ...po jednom němcovi už koukám na dalšího .) :D ..silnějším :)

Sylver
Sylver napsal 13.08.14 v 11:20

Velice hezky napsáno a nej na konec ... "Každá liška chválí svůj ocas a ta která ho nemá říká: Dobře bez něj."

Sylver
Sylver napsal 13.08.14 v 11:16 10b.

SIKI_z_Goralie
SIKI_z_Goralie napsal 23.02.13 v 22:09 8b.

tak na tomhle jsem kdysi tak brázdil asfalt...ale na mě tohle není...nějak mi to k srdci nepřirostlo..nemá jí co vytknout,ale prostě nic pro mě---něco mezi všemi typy motek dokupy...a předělávku bych z ní zas nedal...ale tobě se povedla

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 26.01.13 v 22:38

no to je teda kurva dobrá MZ.
to jsem ještě neviděl!!!