Husaberg FE 450 (2004)

Vlastník husatko
Vloženo 16.5.2010
Aktualizováno 24.4.2015

Husaberg FE 450 r.v. 2004-2008 je ta najlepsia volba do lesa pre stvortaktneho maniaka. Je to kral vyjazdov, motorka pre individualistu, ktora stale budi pozornost aj tych jazcov, ktori sedlaju uplne nove stroje, je jedno akej znacky.

První dojmy - motorka hned do ruky nepadla, predok mi vyliezal z drazky, chvilu trvalo, kym som prisiel na to, ze treba teleskopy posunut v okularoch trosku vyssie. odvtedy je to uplne ina motorka utiahnuty U-turn okolo stromu - nema problema! Este planujem trosku podlozit riadidla, pretoze motorka je aj tak trosku tazsia na predok. Tomu chcem pomoct aj pridavnou nadrzou pod sedlom (vzhladom na jej nezohnatelnost, bude asi vlastnej vyroby). Tazisko sa zvysi, ale aj posunie do zadu.

Motorku bych doporučil pro - Moj kus, vdaka zmenenemu vrtaniu aj zdvihu (ako Yamaha WR 426) je slusne vychovana motorka, vhodna aj pre mierne pokrocileho, nieje to take prasa ako 501, 550 a vyssie. Aj tu je vykonu viac ako dost, ale nieje problem ho plynule davkovat.

Vyborna hracka na kardio trening a psycho odpal, ktora nikdy neomrzi. Dava mi krasne pocity, ktore ma velmi pomaly opustaju. Na tejto motorke sa nemienim ulievat, preto som rad, ze e-starter aj s baterkou a osvetlenim isiel uz davnejsie komplet prec a z elektriky zostal iba chcipak. Naco vlacit a otacat kila navyse, starat sa o baterku, ked motorka startuje spolahlivo? Nakopavacka je sice nalavo a strasne vysoko, ale ta uspora hmotnosti (teraz necelych 103kg) stoji za to trosku sa viac ponamahat. No, aby som bol uprimny, tak trosku dost. Pretoze to clovek polozi zakonite vzdy na tom najblbsom mieste, kde tazko vobec vyliezt na motorku, nie ju este nakopnut, ked druhou nohou nedociahne na zem. Husaberg r.v. 2004-2008 odporucam kazdemu, kto hlada lahke 4T sportove enduro, je to absolutne spolahliva motorka, drzak, jednoducha na opravu, s dielmi a servisom neni problem. Nepoznam nikoho, kto by povedal krive slovo na motorku vyrobenu medzi tymito rokmi. Stupacky ma najvyssie od zeme a je najlahsia zo vsetkych endur. Jazdene stroje su dokonca lacnejsie ako rovnako stare KTMky, co je sposobene asi len ozvenou o zlej povesti modelov do r.v. 2003, kedy sa montovali nespolahlive zapalka zn. SEM a karburatory zn. Dellorto. Niekedy vtedy vznikli dnes uz doznievajuce chyry o tom, ako je tazko nastartovat Husaberg. So zapalkami Kukosan a karbecmi Keihin uz to nieje davno aktualne. Treba vsak pamatat na to, ze elektricky starter sa ma pouzivat len nudzovo a ze origo baterky maju tomu zodpovedajuci vykon. 450ka je motorka vhodna aj pre mierne pokrocileho enduraka, 550ka je uz dost silna, stale sa stavia na zadne, zaciatocnikovi moze velmi rychlo zdrhnut spod zadku. Napriek tomu, ze moja motorka je maximalne odlahcena, stale je to prejavom old school kladivo, ktore nic nezastavi, klasicky Fourstroke Force ako ma byt, proste stvortaktne stastie! "JÁ UJÍŽDÍM NA HUSABERKU!!!"

husatko napsal 04.12.20 v 13:10

zabudol som doplnit udaj, ze motorka dostala kompletny spickovy repas prednych tlmicov od tech-377 Suspension. servis som dal urobit hlavne kvoli tomu, ze som chcel osadit nove struny Race-Tech na hmotnost jazdca 90kg, povodne boli na lahsieho jazdca. Pri servise sa ukazalo, ze boli inak vo velmi dobrom stave. skoda len, ze teraz nemam uz vobec cas sa husatku venovat, takze je zazimovana, tlmice mam este doma v teple, este na motorke ani neboli zalozene. motorku si nechavam len z nostalgie, iny na mojom mieste by ju uz davno predal. ja ale dufam, ze sa casom situacia zmeni a na stare kolena sa jej este budem mat priestor povenovat a ona sa mi za to odvdaci svojou vernou sluzbou, ktora mi bude spolahlivo vycarovavat na tvari usmevy od ucha k uchu tak, ako to robila donedavna. mam k nej obrovsky vztah a predam ju asi az ked budem stary dedo, ktory neprejde ani do obchodu pre kus zvanca.

husatko napsal 10.11.14 v 20:44

motorecka dostala novu hlavu a vacku, len si tak pradie. inym sezona konci, mne zacina. :)

_Vlk_
_Vlk_ napsal 20.08.14 v 21:14

Vrchol enduro vývoje...ničeho lepšího se už nedočkáme

husatko napsal 25.02.14 v 19:36

Motorka je cerstvo po GO (vlozka, piest, rozvodovka) a uz nieje na predaj.

Reventon
Reventon napsal 13.08.11 v 19:58

..tak to je už iná klasa :) Ľahké výkonné ostré enduro :)..nech to jazdí bez problémov