Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník diverzant
Vloženo 7.5.2010
Aktualizováno 7.5.2010

Jedna z prvních Panelek, série původně určena na vývoz do Anglie (neuskutečněno-český štítek). Po starší amatérské renovaci.

Motorku jsem zakoupil 16.1.2000 a byla to moje úplně první motorka (po pionýru samozřejmě). Pár let jsem na ní jezdil za občasného objevování vždy jen drobných závad, hlavně dobíjení jak je u těchto strojů zvykem. Vždy mě ale dovezla až domů. Po dvou letech jsem se pustil do amatérské renovace (motor,kola tlumiče,lak-barva se nepovedla,chromy atd.). Je to jedna z prvních sérií vyrobena byla 20.3.1963 ještě v závodě 9.Května v Praze. Kliková hřídel je usazena jen ve dvou ložiskách a je asi také největší slabou stránkou celé motorky (špatná série-měkké setrvačníky).Dobíjení je originál malé relé na zapalování a po odborném seřízení (zaplať pánbůch že ne mojím)nemám s dobíjením žádný problém. Na motorce funguje originál sytič a bez problémů.Sám jsem najezdil přes 8 000 km a jsem s ní spokojený i když svoje mouchy a nálady má. jawa je zkrátka můj život a i když jsem měl Jawiček spoustu a mám ještě i jiné, téhle už bych se zbavit asi nedokázal. Je to pro mně zkrátka srdeční záležitost po tom všem co jsme spolu prožily (a i vytrpěli).

68732
68732 napsal 17.03.18 v 16:02 9b.

mám podobný odstín, pozor máš obráceně držák klaksonu hrozí kolize s blatníkem

jawys

diverzant napsal 18.05.10 v 23:14

Chlapy díky

Hellrider
Hellrider napsal 15.05.10 v 22:58

Krásná Jawička! Klasická červená s hodně moc chromu - prostě krásná česká jawa ... Ale nejvíc mě zaujalo to sedlo, úplně dokonale ladí s motorkou ... 10 bodů nestačí ... Tak ať jezdí a hlavně bez nehod

xbs2
xbs2 napsal 15.05.10 v 10:44