Honda XL 1000V Varadero (1999)

Vlastník Petrzet
Vloženo 6.5.2010
Aktualizováno 16.4.2011

Oranzovy cestovni mastodont vhodny na dlouhe cesty,ale i na ledabyle brouzdani nasich okrsek.

Zatim nic moc zadne,cesta z Prahy kde sem ji koupil.
Poznatky:
Nedivim se uz,ze nekdo na ni ujede i 1000km denne,velmi pohodlne sedlo a prijemna pozice.Pri mych 175cm dosahnu celou plochou chodidla na zem.Dostatek mista a pohodli pro spolujezdce.
Perfektni odpruzeni,nase slavna D1 a rozbite okresni cesty zvlada s prehledem.
Velice dobra ochrana pred vetrem a destem.
Velmi dobre dualni hlavni svetlo,dostatecne osvetluje vozovku,asi nejlip ze vsech moto co sem jezdil.
Motor ma perfektni zatah od 3t otacek a zvuk dvouvalce je proste nej.
Spotreba me prekvapila pri jizde po dalnici si vzala 7,4L pri rychlosti mezi 150 - 180km/h,myslel sem ze si vezme vic.
Co mi vadi sou vibrace do riditek,budu muset dat penove gripy.Patri k tezsim motorkam,tudiz horsi manipulace na miste.

Jeste doplnim,ze sem se konecne opet vratil na moto,po bouracce s Hondou Deauville sem sel zpet do skutru,ale nez sem poridil Varanka tak sem doma sedlal jeste Yamahu XT600.Obe moto sem ale bohuzel nedal do databaze a ted je uz tam zpetne davat nebudu.

Tak vyzkouseno v desti,prakticky sem byl suchy,krom ramen a rukou,ochrana lepsi nez na skutru.
Jizda na Varanu je velmi prijemna,po rozjeti uplne zmizi velka hmotnost a nasleduji jen same klady a pozitiva,da se klopit prakticky az na hranu pneu,umoznuje to i dost razantni sportovni jizdu.Zarazi me ale tuhost podvozku,ve dvou se mi casto stavalo ze si zadek capl na doraz a to mam pruzinu danou na nejtuzsi polohu.
Trochu me nemile prekvapily brzdy,ve dvou mam co delat abych to zastavil,velka vaha dela svoje,asi se budu muset podivat po lepsich deskach.
Taky sem se projel v blativem terenu a ta vaha je zabijak,pneu absolutne nestihaj,maji ale uz dost za sebou.Chtelo by to vymenit litaky za dratove kola a bylo by to lepsi,moto dost trpi pri jizde po polnich cestach necestach.
Dokoupen 27l tankbag Lojzo.Casem bude vymena topcase za vetsi min. 46l a taky bocni kufry kdyz uz mam ten drzak.Jeste pridam hrazdu pro zpevneni riditek,12V zasuvka tam uz je,takze navigace bude kam pripojit.

Rady
Rady napsal 11.07.10 v 22:00

v zari bude opet sraz v Jesenikach, tak treba ti to vyjde. Mrkni na http://maxici.cz/fo...mp;t=924&start=0

Petrzet
Petrzet napsal 09.07.10 v 18:19

Dikes Rady,dlouho sme se nevideli,meli bychom sa nekde potkat.
Jen ten cas mi chybi

Rady
Rady napsal 07.07.10 v 13:17

Petane posilam gratulace k novemu Varanovi

Simi
Simi napsal 04.07.10 v 19:49

tak kamos ho ma tak jsem mu ho sedlal ,ale mam 187 cm, takze u me pohoda,dosahnu v pohode. Hold budes to muset skosnout

Petrzet
Petrzet napsal 04.07.10 v 10:59

Mrknu na to,srovnaval sem to s dvema klucinama co maj taky varany a muj je opravdu nizsi nez jine,mozna tam je nejaka uprava,mi to ale vyhovuje,mel sem opravdu obaby jak sem pro nej jel,ze nedosahnu na zem.Tahle vyska mi vyhovuje a navic se uz i uci jezdit manzelka a ta by vyssiho urcite neudrzela.