renocar_unor

Suzuki GN 125 (1998)

Vlastník Mi3ka
Vloženo 26.4.2010
Aktualizováno 18.12.2013

Výborná motorka na začátek, lehce ovladatelná a snese i delší cestování. Nemůžu si stěžovat.

Jawa 125 Dakar: Nebyla dostupná.
Jawa 125 Dandy: Neyla dostupná.
Honda XLR 125: Prodejce mi ji prodal před nosem :-P
Yamaha YBR 125: Vyšší cena, než jsem chtěl investovat.
Suzuki DR 125: To samé jak u YBR, byla na mě drahá.
Yuki GY2: důvod neuveden
Yuki Sport 125: Dost jsem o ní uvažoval, ale když u na silnici tak raději s \"čoprem\" :)

První dojmy - Když jsem se na ní prvně posadil, musím říct, že mi sedsla jak ulitá. Vyhovovala mi výška sedla, hmotnost i těžiště. Ovládala se naprosto lehce a i přesto, že jsem neměl skoro nic najeto, měl jsem na ní celkem jistotu. Z jízdy jsem byl vzhledem k nízkým zkušenostem naprosto nadšen. Na začátek jsem si asi nemohl přát nic lepšího.

Je to taková pohodová motorka na nějáke to dojíždění do práce a výlety okolo komína, ale nechá se na ni jet i delší cesta. Není to žádný trhač asfaltu, ale pro mě jako začátečnika bych řekl je naprosto ideální.
Motor sice není z nejsilnějších, ale odpovídá povaze motorky. Ježdění po městě, na kratší vzdálenosti, jen tak na kochačku, to je přesně to, na co jenhle stroj určený.

Není to žádný trhač asfaltu a jsem rád, když dokážu jet za příznivých povětrnostních podmínek cestovní rychlostí 70 km/h. Na druhou stranu je to na naučení narosto ideální, protože to člověka nenutí moc divočit. Možná by se hodila ještě šetka nebo jinak odstupňovaná pětka. Na tu jde sice jet od 30 km/h až do toho co to dá, ale ve vyšších otáčkách se ztrácí tah.

Jako nedostatek bych viděl absenci nosiče a nakopávačky. Je pravda, že když se tomu nechce přes startér, na roztlačení chytne, ale co si budem říkat nevypadá to zrovna elegantně.

Parametry:

deadchopper napsal 05.05.12 v 07:39

Paradní stoj jasných 10

Martic
Martic napsal 28.07.10 v 12:32

Pohodová a spolehlivá motorka . A hodně dobrý počtení v deníku .
Přeju pohudu na cestách a šťastný návraty . 10 bodů

Jirka25
Jirka25 napsal 25.07.10 v 14:24

hezkej koukse. dávám za 10b a snad se někdy potkáme na silnici . přeju plnou nádrž a jen super vyjíždky