Honda VT 750C Shadow (2009)

Vlastník dedekbobmb
Vloženo 13.4.2010
Aktualizováno 13.4.2010

Co psát o klasice. Čtyřtaktní šestiventilový dvouválec do V. 33,5kw/5500ot/min a 64Nm/3500ot/minmin.
Je to prostě Honda. Kvalita technického zpracování, spolehlivost, pohodlí při jízdě, klasická cestovní motorka. Velikou výhodu vidím v kardanu.

Začínal jsem jako všichni kluci na Jawě 50 a přez ČZ 150 jsem se naposledy povozil na Jawě 350. Po mnoha letech mi vloni syn vypůjčil na pár dní Hondu 750 Shadow. S velkým respektem jsem se na ni rozjel, ale po pár kilometrech už jsem měl dojem, že si budeme rozumět. Už moc nerad jsem motorku vracel a začalo období rozhodování. Častěji jsem slyšel, že " Dědkové důchodci mají doma v bačkorách přikládat do kamínek a né překážet na silnici na čopru", ale taky "Jezdi dědku - suchou silnici a slunce v zádech". A tak touha, mít ještě svoji vlastní motorku zvítězila. Po procházení inzerátů, jsem se v prodejně zamiloval do svého " Šedáka" a zničil jsem ůspory.
A už jezdíme. Manipulace na místě je trochu problém, ale vzhledem k nízko posazenému sedlu se dá zvládnout. Jak se "Šedák" rozjede, je to už naprostá pohoda. Jen trochu odlišný způsob projíždění zatáček ještě raději opatrně trénujeme. Při pocitu. že při rychlosti ke 130km/hod. se už víc jenom držím, než řídím, slibuji svému krasavci, že budeme jezdit spíš pohodově a tak věřím, že ještě dlouho.
Zatím jsem doplnil jenom brašny a pro manželku zadní opěrku.
Ten pocit při jízdě, když "Šedák" poslouchá jako perfektní mašina, těžko něčím nahradíš. A když ho postavím do řady, pokoukám po krásných mašinách, pokecáme o ježdění, tak přeji všem motorkářům" Suchou cilnici a slunce v zádech".

kojak01
kojak01 napsal 16.07.15 v 15:11 10b.

Súhlasím pekne opísané. Veľa pekných kilometrov prajem

babula
babula napsal 27.03.15 v 18:04 10b.

Krásná Honda . 10b

Myschan
Myschan napsal 13.09.14 v 19:45 10b.

Ta motorka je doopravdy hezčí než na fotce . Za 10

bundy
bundy napsal 26.11.13 v 19:07

Krásná motorka taky jsem si ji letos pořídil. Hodně kilometrů bez nehod. Dávám deset

alienek
alienek napsal 13.02.12 v 08:58

Krásná kombinace barev! Taky jsem o ní uvažoval, ale pak jsem uviděl tu moji a byla to láska na první pohled! Dávám deset!!!