Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník majkl_bb
Vloženo 11.4.2010
Aktualizováno 25.4.2010

Taxem si z nostalgie po 15-ti letech pořídil pionýra...

Na vínovým pionýru jsem začínal v roce 1993, konkrétně 15.dubna. Dodnes cítím tu jeho vůni v nevětrané panelákové kočárkárně... No a tak se mi po něm vloni postesklo. Ještě týž den jsem si jednoho vyhlídl v inzerci, zapojil vlek a vyrazil pro něj. Kritériem pro výběr nebyla ani tak cena, ani stav, jako spíš barva. Nejen, že po koupi pionýr nejezdil, ale snad každá součástka byla z jinýho typu a co nebylo přímo k jízdě potřebný, to chybělo. Něco jsem sehnal na burze, něco v obchodě, něco po kamarádech a něco v inzerci. Celou motorku jsem rozebral, něco opískoval, něco obrousil, něco zinkoval a zbytek lakoval. Barvu jsem si nechal namíchat samozřejmě přesně podle té původní, elekroinstalaci jsem udělal novou a na motoru jsem vyměnil jen spojku a doplnil olej, protože jinak je O.K. Celá generálka mi trvala asi měsíc, abych mohl absolvovat STK a pak už jen drobný dodělávky do veteránskýho stavu.

Nemám jej na ježdění, ale spíš na překážení v garáži a pro radost. Když jsme na něm na podzim s manželkou společně vyjeli, do mírnýho kopce se řítili závratnou rychlostí aspoň 20 km/hod při neustálým řazení mezi 1 a 2 a pak se nám i přes filtr ucpala triska karburátoru a já ji musel bleskově vyčistit, připadal jsem si zase jako puberťák. Už se nemůžu dočkat hezkýho počasí, až na něm vyrazíme na výlet na Pálavu, kdy se budeme cestou strachovat, abysme se dostali taky do večera zpátky domů. Jet autem, nebo na mým maxíku, to není dobrodružství. Pionýr, to je dobrodružství

Jirin85
Jirin85 napsal 30.03.20 v 20:51 10b.

JordanT
JordanT napsal 29.05.11 v 21:05

Nádherně zrenovovanej kousek. Všechna čest 10b

jakattara
jakattara napsal 27.02.11 v 15:57

Krásnéééé. Moc. 10b

PajkaLS
PajkaLS napsal 13.12.10 v 14:28

Majkle, co dodat... Je to prostě krásný kus pečlivé práce, ale u tebe jako vždy! 10B.
Někdy se mnou musíš zajet i někam dál .

Pates601
Pates601 napsal 28.07.10 v 20:15

Pincka jsem viděl osobně. Je to leštěnka. Pěkně sis s ním pohrál Majkle. Mít trochu času, tak se pustím do opravy toho mého fichtla. Taky mi překáží pod šopou, ale prodávat ho nebudu. Jednou na něj čas určitě bude.