Kawasaki Z 750S (2005)

Vlastník Robinsson
Vloženo 1.4.2010
Aktualizováno 22.6.2023

Je modrá, je dobrá a hlavně je moje.

První dojmy - edit Tak už moje není sloužit bude novému majiteli. Myslím, že tahle motorka bylo to nejlepší co jsem mohl mít a bude mi chybět.

Kapotovovaný malý zed. Všestranná motorka. Když jsem na ní poprvé sednul přišlo mi, že už jsem se s ní narodil. Vše je tam, kde by jste to hledali. Posez je trošku sportovnější. S mírně zalomenými nohy jste trochu v předklonu. Řidítka jsou ještě přijatelně široká, ale mohla by být tak o 2cm na každé straně delší. Kapota vás spolehlivě ochrání před proudícím větrem. Za kapotou jsou schované dva ručičkové budíky, které vynikají přeheldností. V každém z nich je digitální displej. Jeden zobrazuje podle navolení buď celkové kilometry, trip A , trip B nebo hodiny. Displej v otáčkoměru ukazuje stav paliva v nádrži. Škoda, že tu není teploměr.
Motor je kapitola sama o sobě. Ukrývá 110 koní a 75Nm. Průběh výkonu je krásně plynulý, na šestku se klidně nechá jet 50km/h a otevřít plyn a Zed naprosto krásně bez cukání začne zrychlovat. Kolem 8tisíc už začíná vystrkovat zoubky a 110 koní řechtá v 10,5tisících ot./min. A to už je celkem fofr. Mám tam K&N vzducháč a laděný výfuk Creptus, z kterého se line nádherný zvuk. Se spotřebou se pohybuji kolem 5,5l což si myslím, že je pěkná hodnota.
Brzdy brzdí dostatečně přední je dobře dávkovatelná a pokud potřebujete rychle zastavit, 2pístky Tokico vás ve štychu nenechají. Zadní brzda už takový zázrak není, ale na přibržďování ještě dostačuje. Já mám brzdy ještě vylepšené pancéřovými hadicemi v barvě motorky.
Přední světlo večer perfektně osvětluje cestu před vámi a navíc výborně vypadá. Zadní světlo je LED diodové a je dobře viditelné i na sluníčku. Pochází ze ZX10R. Litá kola zas pochází od její menší sestřičky ZX6R
Výhled vzad je mizerný, ze dvou třetin si v zrcátkách koukáte na svá ramena a občas se je třeba trochu naklonit aby jste viděli za sebe.

Díky za shlédnutí a případný komentář.
Hodně šťastných kilometrů v sedle.

Krátké video

context
context napsal 06.03.21 v 11:06 10b.

Krásná kawa přeji hodně najetých km v sedle a dlouhou sezonu

Dominie
Dominie napsal 22.04.16 v 14:44 10b.

Krásná

Bednas
Bednas napsal 29.08.14 v 16:45 10b.

nic moc

rybíz5
rybíz5 napsal 31.03.14 v 19:06

Krásnej Zedour a moc pěkný fotky At ti to lítá

Kubous
Kubous napsal 21.03.14 v 14:18 10b.

Krásný stroj, jasně 10 bodů