renocar_unor

Jawa 350/362 Californian (1973)

Vlastník Jawaremaker
Vloženo 26.3.2010
Aktualizováno 19.3.2012

Je to prostě Calif VB zachovalý v poměrně originálním stavu s mnou provedenými drobnými korekcemi.

Tento stroj sloužil od svého narození do roku 1988 ve službách Naší díkybohu byvalé Veřejné Bezpečnosti.Potom prošel ještě přes dva majitele než zavítal ke mně do stáje,kde se nachází od července 2009.Chvilku jsem pojezdil,pak odešlo relé a tak jsem ho odstavil a začal s opravami.Původně jsem chtěl udělat jen GO motoru a nechat ho tak jak je.Ale po kompletním rozebrání jsem zvolil komlpetní GO kromě modré barvy laku (tu jsem nechal původní).Měl jsem alespon zábavu na zimu.První vyjíždku jsem udělal ve čtvrtek 18.3.2010.Jestě sice zbývá dokončit nějaké detaily ale už se to blíží k mé představě.
18.7.2010
Tak jsem califa před týdnem prodal.Možná škoda,ale snad ne.Jeho místo zaujalo XJ 900 F od Yamahy.

GSXJarda
GSXJarda napsal 02.12.10 v 19:33

moc hezká ...závidím

Steve-CZ
Steve-CZ napsal 29.09.10 v 03:21

No nevím, ale Califu za Japonce bych nikdy nevyměnil, když někdy při vyjížďce udělám pauzu někde mezi dalšími motorkáři, tak tam může být stopadesát japonců, ale všichni stejně přijdout kouknut na Jawku, má totiž duši, japonský mašiny už ne.
Ale ať Ti jinak nová motorka dělá radost a hlavně bez nehod !!

toonyl
toonyl napsal 05.04.10 v 19:30

Je to pěkný kousek měl jsem ji když mi bylo 17 hned po Pionýru 555.Jezdila skvěle jen si jí nesměl moc honit to byla spotřeba hned 7 l/100km.Když se jelo okolo 80 tak brala 5l.Oilmaster taky nic moc zanedlouho jsem to musel zaslepit.V zatáčce se taky kroutila jako had.Jela 145 km/h měla 29 HP což bylo na tehdejší dobu dost.Pak jsem ji prodal
p.Gregušovi z Mariánských lázní,což byl můj kolega v ročníku
a do dneška mi dluží 500 Kč za prodej.Ten se na ní v Kadani rozmlátil a nevím kde je motorky konec.Jo je to již 31 let!!

Cmelak007
Cmelak007 napsal 04.04.10 v 17:25

Nádhera, chválím skvělou renovaci a dávám 10b!

Ivos
Ivos napsal 03.04.10 v 20:58

Zdarec vseci co se tady kukate.Chci se omluvit Jawaremakerovi za mou mylnou informaci ze ma Jawku od meho kamosa.Nijak sem si neoveril informace o puvodu a podal nepravdivou lez.Velice se omlouvam a preji mnoho stastnych km v sedle teto Jawaremakerove kocande.Dam si dvacet otcenasu a doufam ze me bude odpusteno