Jawa 175/356 (1958)

Vlastník Whistler
Vloženo 20.3.2010
Aktualizováno 20.3.2010

jawa/ČZ 175/356, r1958, v maximálně původním stavu. Nevím proč,ale kejvačky se mi nikdy moc nelíbily, nikdy jsem na ní dřív nejel ale připadala mi na svůj výkon velká a těžká. Jednoho dne jsem svůj názor změnil a přivezl si tuhle červenou holku

Hlavní zásluhu na tom má kamarád co si přivez 175/450, já si na ní sjel a "chytlo mě to" :) asi po měsíčním hledání po inzerci jsem si přivez svojí 175/356 v poměrně původním stavu, mírně orezlou a samozřejmě bez TP. Od té doby probíhá "renovace" ovšem ne renovace v pravém slova smyslu protože nebudu kupovat nové výfuky, dělat lak a podobně. Sehnal jsem si původní výfuky, sice trochu nerezlé, ale pěkné, lak na motu je původní a docela pěkný, takže by byla škoda dávat lak nový. Dneska není problém koupit domršenou kývačku a replikovými díly a novým lakem z ní za 25-30tis udělat nádherný stroj, já si mnohem víc vážím motorek s původním lakem na kterých je těch padesát let používání vidět a člověk si jich díky tomu váží, než lesknoucí se jawy s dokonalýmy chromy které by se člověk bál jednou protáhnout kaluží aby svody nezmodraly. Nejvíc se mi na kejvačce líbí celková linie motorky, ucelenost, dynamičnost stroje, krásný zvuk pomaloběžného vysokozdvihového dvoutaktu co se line ze dvou malých koncovek. Na klidné projížďky šedesátkou nebo doprovod kolony fichtlů je to výborný stroj, snad se mi brzy podaří vyřešit doklady, protože na typ 356 jsou téměř nesehnatelné, nebo pekelně drahé. Uvidíme jak se zadaří

MecanicaTonik
MecanicaTonik napsal 19.04.11 v 22:45

krásně zachovalá Jawinka 10bještě že si změnil názor

Dvořka
Dvořka napsal 21.03.10 v 14:25

pěkná

MasterX
MasterX napsal 20.03.10 v 21:17

hezká origo je origo, tak ji měj hezky v původnim stavu

Milan1963
Milan1963 napsal 20.03.10 v 17:15

10 bodů.Tak jsme na tom stejně,ani já kývačku nechtěl,ale ted mám taky 175 a překvapilo mě jak hezky jezdí.At máš hezké zážitky z cest s ní.