Aprilia RSV4 Factory (2009)

Vlastník .Padre.
Vloženo 9.3.2010
Aktualizováno 4.10.2012

Motorka je to úžasná. Designově velmi povedená, má nádherný zvuk. Vyniká svojí obratností, kvalitními brzdami. Zbytek v dalším textu.

Přešel jsem na tento stroj po zkušenostech ze Suzuki GSX-R 600 a musím říct, že je to obrovská změna. Suzuki byla sériová motorka bez nějakých větších úprav. Ale tady už je vše hned ze startu posunuto úplně jinam. Podvozek, brzdy a celková lehkost motocyklu je vynikající. Bohužel nemám možnost srovnání s jiným litrovým motocyklem na okruhu a tak má slova nemusí být zcela objektivní.
Dojem z prvního jezdění byl skvělý. Bavil jsem se s mnoha lidmi, kteří na této motorce jeli a všichni mi řekli, že jezdění s touto kráskou je obrovská zábava, která neomrzí.
Z počátku jsem si musel velmi zvykat na velikost motorky, ale vše se podařilo doladit.
Více v dalším textu.

Sezóna 2010:

Slovakiaring - 2:24,313

Brno - 2:15,749

Hungaroring - 2:02,366

Pannoniaring - 2:10,404

Most - 1:48,139

Sezóna 2011:

Brno - 2:15,618 > 2:14,180 > 2:12,580 (Suzuki GSX-R 1000 K8)

Slovakiaring - 2:18,214

Lausitzring - 1:50,035

Pannoniaring - 2:03,570 (Suzuki GSX-R 1000 K8)

Hungaroring - 1:58,137 (Suzuki GSX-R 1000 K9)

Fotografie: Vladimír Rejda

1) Elektronický plyn-slyšel jsem na to různé názory, různí kluci mi říkali, že se jim to zdá moc citlivé, agresivní.. Já ten pocit nemám, mi se na tom jede výborně, zvykl jsem si na to okamžitě, naopak mám pocit, že je velmi přesný a bral bych to spíš jako pozitivum! Nyní je namontován rychloplyn od Domina a funguje skvěle!

2) Velikost-ano, motorka je malá. Souhlasím, je to něco jak 600ccm, dokonce bych řekl, že pocitově ještě menší. Ale, já mám 187cm a 85kg. Na motorce se složím naprosto luxusně, nemám nejmenší problém, což je asi i vidět z fotek v mém profilu. Jde o to, že když se na ni posadíte v garáži na stojanu, přijde vám hrozně malá, dojem ve stylu co na té motorce budu dělat, na tom se nemůžu složit, ale opak je pravdou. Naprosto luxusní!! Jakmile se na tom člověk rozjede, tak má dojem, že do té motorky patří, všechno je jak má být!! Já jsem byl z toho v zimě, když jsme ji dovezli špatný, že se na to právě nevlezu, ale po prvních 40 minutách jízdy, jsem věděl, že je to dokonalé!!

3) Výkon-Já z pohledu jezdce to vidím tak, že motorka jede úžasně od spodu(není to jen můj názor).BMW a Kawasaki je jiná liga, neberu v potaz.. Já mám v předu kolečko o 2 zuby menší a vzadu jedu rozetu 46-47 zubů.. Motorka se rozmotává mocně.. Mám pouze koncovku od LeoVince. Svody prý tomu hodně pomůžou, ale to ještě nevím jestli je budu pořizovat.

4)Podvozek a brzdy-tady není co vytknout!! Brzdy jsou z jiné planety!! Podvozek na cestu určitě naprostý luxus. Motorka jede jak chci a gumy fungují ať tam dám cokoli!(Stejně jedu jenom Dunlopy)! Obratnost je fantastická díky celkové geometrii motorky. Změna směru-otázka myšlenky, víc není třeba Ano, mohl bych měnit úhel krku řízení, polohu motoru v rámu, protáhnout kyvku, ale opět se vracím k tomu Brnu za 2:09...atd..
Prostě kategorie, které bych nic nevytknul!!

Celková spokojenost s motorkou je, ale kdyby to jelo nahoře víc, vůbec bych se nezlobil a nemusel bych se to snažit dohánět v náletech.. Ale ty mám i tak pomalé!! Potenciál motorky je určitě obrovský, takže je to jenom v jezdci.
Na cestu si tu motorku upřímně nedokážu představit, protože to asi moc příjemné právě posezem nebude, ale na okruh je to krása a je to fakt hravá motorka.

atilla3778
atilla3778 napsal 13.08.17 v 09:46 10b.

honza750
honza750 napsal 11.10.12 v 20:36